Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXBOXPS2
Okładka Evil Dead: Regeneration (PC)
OkładkaEvil Dead: Regeneration (PC)

Evil Dead: Regeneration

Evil Dead: Regeneration to klasyczny survival-horror, w którym akcja obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gra w bezpośredni sposób nawiązuje do krwawych filmów występujących pod tym samym tytułem.

Przygodowe | TPP | filmy | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Evil Dead: Regeneration Premiera

13wrz2005

PC PS2 XBOX

Gry podobne do Evil Dead: Regeneration

Silent Hill 3

The Suffering

Alone in the Dark: Koszmar powraca

Evil Dead: Regeneration to klasyczny survival-horror, w którym akcja obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gra w bezpośredni sposób nawiązuje do krwawych filmów występujących pod tym samym tytułem. Warto również dodać, iż nie jest to pierwsza próba przeniesienia klimatu Martwego Zła na konsole. W przeszłości wydano bowiem gry Evil Dead: A Fistful of Boomstick oraz Evil Dead: Hail to the King.

Gracz po raz kolejny ma okazję wcielić się w słynnego Ashley'a 'Asha' J. Williamsa. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż wizerunku oraz głosu głównej postaci Regeneration użyczył znany z kinowych edycji Evil Dead Bruce Campbell. Fabuły opisywanej zręcznościówki nie powiązano z żadnym ze wspomnianych filmów, można natomiast natrafić na liczne odniesienia do kultowych produkcji. Ash zostaje oskarżony o zamordowanie kilku osób i trafia do więzienia dla obłąkanych kryminalistów mieszczącego się w Sunny Meadows. Po dotarciu na miejsce główny bohater odkrywa, iż jeden z tutejszych psychiatrów, Dr. Vingo Reinchard, przeprowadza podejrzane eksperymenty w podziemiach kompleksu. Mężczyzna próbuje ujarzmić moc Necronomiconu, czyli słynnej Księgi Zmarłych. Badania kończą się oczywiście niepowodzeniem, a całe więzienie zostaje opanowane przez demony. Ash jest jedyną postacią, która może się im skutecznie przeciwstawić i jednocześnie zapobiec nadciągającej apokalipsie.

Mechanika rozgrywki pozostała bez większych zmian. Główny bohater bada kolejne lokacje, rozwiązuje niezbyt skomplikowane zagadki, rozmawia z postaciami niezależnymi oraz bierze udział w wyjątkowo widowiskowych walkach z udziałem sił ciemności. Arsenał dostępnych broni obejmuje kilka typów shotgunów, karabiny maszynowe, miotacz ognia a także znaną z kinowych produkcji piłę łańcuchową. W przeciwieństwie do Hail to the King główny bohater może liczyć na pomoc jednego z demonów, dzięki czemu poradzi sobie z silniejszymi oponentami. Ash w trakcie zabawy musi zwalczać wiele różnych typów potworów. Niektórzy przeciwnicy posiadają zdolności przemieszczania się pod ziemią i atakowania z zaskoczenia. Są też i tacy, którzy wyróżniają się szybkością czy też wytrzymałością na określone typy ataków. Autorzy gry przygotowali również kilku bossów, których można pokonać jedynie w ściśle określony sposób.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD / 4 CD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 264 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Evil Dead: Regeneration

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Evil Dead: Regeneration Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX