Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Wolfenstein II: The New Colossus - Episode Zero (PC)

Wolfenstein II: The New Colossus - Odcinek zerowy

Wolfenstein II: The New Colossus - Episode Zero

Pierwszy dodatek DLC wchodzący w skład przepustki sezonowej do wydanej jesienią 2017 roku pierwszoosobowej strzelanki Wolfenstein II: The New Colossus studia Machine Games.

To jest dodatek do gry Wolfenstein II: The New Colossus.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS

Okładka Wolfenstein II: The New Colossus - Episode Zero (PC)

data premiery gry:

7lis2017

PC PS4 XONE

Episode Zero to tytuł pierwszego rozszerzenia do Wolfenstein II: The New Colossus, czyli kolejnej odsłony bestsellerowego cyklu drugowojennych FPS-ów, za której stworzeniem stoi zespół Machine Games. Podobnie jak podstawowa wersja gry, add-on pojawił się między innymi na platformie PC, PS4 i XONE.

Fabuła

Episode Zero jest swoistym prologiem do trzech kolejnych dodatków umożliwiającym zapoznanie się z całą trójką postaci będących głównymi bohaterami poświęconych im DLC. W trakcie zabawy wcielamy się zatem w Josepha Stalliona, Jessikę Valiant oraz Geralda Wilkinsa, którzy walczą w szeregach ruchu oporu występującego przeciwko nazistom okupującym Amerykę.

Mechanika

Założenia stojące za mechaniką rozgrywki w Wolfenstein II: The New Colossus - Episode Zero nie różnią się od schematu wypracowanego na potrzeby podstawowej wersji gry. Całość ponownie podzielono na misje, podczas których zajmujemy się przede wszystkim eksploracją lokacji i eksterminacją adwersarzy (mowa zarówno o ludziach, jak i o wykorzystywanych przez nich maszynach bojowych) przy użyciu wymyślnego arsenału. Warto nadmienić, że protagonistów zróżnicowano pod kątem zdolności i preferowanego uzbrojenia – przykładowo, Stallion rzuca się na oponentów z dwoma pistoletami maszynowymi, z kolei Jessica Valiant woli działać po cichu, eliminując wrogów z bezpiecznej odległości.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC, PS4 i XONE Wolfenstein II: The New Colossus - Episode Zero wymaga do działania podstawowej wersji gry. Dodatek można nabyć w ramach przepustki sezonowej (zawierającej również trzy pozostałe DLC); z kolei osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na Wolfenstein II: The New Colossus, otrzymały go za darmo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Wolfenstein II: The New Colossus - Odcinek zerowy

Klasyfikacja PEGI Wolfenstein II: The New Colossus - Odcinek zerowy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wolfenstein II: The New Colossus - Odcinek zerowy

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza
  • Windows 7/8/10
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7 4770 3.4 GHz/AMD FX-9370 4.4 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060/4 GB Radeon RX 470 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
Wolfenstein II: The New Colossus – znamy daty premier DLC
Wolfenstein II: The New Colossus – znamy daty premier DLC

wiadomość13 listopada 2017

Firma Bethesda zdradziła daty premier dodatków do Wolfenstein II: The New Colossus. Pierwsze z czterech DLC wchodzących w skład przepustki sezonowej ukazało się tydzień temu, a następne zadebiutują w grudniu, styczniu oraz marcu.

Trzy nowe grywalne postacie w przepustce sezonowej do Wolfenstein II: The New Colossus
Trzy nowe grywalne postacie w przepustce sezonowej do Wolfenstein II: The New Colossus

wiadomość27 lipca 2017

Poznaliśmy plany dotyczące dodatkowej zawartości do gry Wolfenstein II: The New Colossus. Przepustka sezonowa obejmie cztery rozszerzenia, w których spotkamy się z trzema nowymi, grywalnymi postaciami.

PC
PS4
XONE