Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 22 maja 2024, 17:23

Oto najlepsze nadchodzące RPG-i 2024 roku - te 10 gier warto mieć na oku

Czy w tym roku zagramy jeszcze w jakiegoś RPG-a, który przejdzie do historii i dostarczy nam masy wrażeń? Możliwe – na te gry czekamy szczególnie.

Spis treści

Gry RPG to gatunek cieszący się ogromną popularnością, odkąd sięgam pamięcią. Nie ma znaczenia, że wiele z nich stało się bardziej RPG akcji, z naciskiem właśnie na akcję, a wiele przygodowych gier akcji zyskało kilka elementów z RPG. Parę niezłych produkcji już w tym roku dostaliśmy, takich jak chociażby Dragon’s Dogma 2 czy Banishers: Ghosts of New Eden, na wiele innych wciąż czekamy, a ostatnia, niespodziewana zapowiedź naprawdę wybitnego tytułu rodzi nadzieję, że 2024 rok będzie bardzo udany dla fanów RPG.

Oto więc nasza topka 10 najbardziej oczekiwanych RPG, które powinny ukazać się jeszcze w tym roku – choć wiadomo, że z dotrzymywaniem daty premiery bywa różnie. Byliśmy też dość elastyczni w ich doborze, skupiając się na tych najpopularniejszych markach, a nie na najbardziej hardcore’owych pozycjach.

Paper Mario: The Thousand-Year Door

Paper Mario: The Thousand-Year Door, Nintendo, 2024.

Data premiery: 23 maja

Producent: Nintendo

Platforma: Nintendo Switch

O czym będzie Paper Mario: The Thousand-Year Door?

O czym może być gra z Mario jak nie o ratowaniu księżniczki Peach przez tego sympatycznego, wąsatego hydraulika. Tym razem Peach zostaje porwana aż na Księżyc przez złych X-Nautów i stojącego za wszystkim złowrogiego Sir Grodusa. Czyżby jednak miało zabraknąć Bowsera? Ależ skąd! Kultowy złoczyńca pragnie z kolei rządzić całym światem, a do tego potrzebne będą mu artefakty – siedem Kryształowych Gwiazd – które są niezbędne również do uratowania księżniczki, więc poszukuje ich także Mario.

Dlaczego czekamy?

W tym przypadku nie ma wątpliwości, że dostaniemy hicior! Nie dlatego, że to gra Nintendo z udziałem Mario, tylko z powodu, iż będzie to remaster znanej już produkcji, która pierwotnie pojawiła się w 2004 roku na konsolę Game Cube. W serwisie Metacritic Paper Mario: The Thousand-Year Door może pochwalić się średnią ocen 88%. Nie zabraknie zagadek, elementów zręcznościowych i mechanik RPG, a wszystko to ubrane w przepięknie odświeżoną grafikę oryginalnego stylu postaci wyciętych z papieru. Zapowiada się niezła przygoda nie tylko dla fanów Mariana.

  1. Więcej o grze Paper Mario: The Thousand-Year Door

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która z nadchodzących gier RPG zapowiada się najciekawiej?

Paper Mario: The Thousand-Year Door
0,9%
Elden Ring: Shadow Of The Erdtree
4,9%
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chornobyl
13,9%
Kingdom Come: Deliverance II
32,3%
Black Myth: Wukong
2,4%
GreedFall 2: The Dying World
2,1%
Assassin's Creed: Shadows
3,4%
Gothic Remake
24,4%
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
5,9%
Avowed
9,9%
Zobacz inne ankiety
Gry czerwca 2024 - cały miesiąc skrywa się w cieniu jednej premiery
Gry czerwca 2024 - cały miesiąc skrywa się w cieniu jednej premiery

W czerwcu pewnie wszyscy będą mówili o dodatku do Elden Ringa, ale miesiąc ten skrywa jeszcze kilka innych, interesujących produkcji. Znajdzie się coś dla posiadaczy Switcha, fanów JRPG czy nietypowych city builderów. To jeszcze nie sezon ogórkowy!