Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Paper Mario: The Thousand-Year Door (Switch)
OkładkaPaper Mario: The Thousand-Year Door (Switch)

Paper Mario: The Thousand-Year Door Switch

Odświeżona graficznie wersja kultowego Paper Mario 2: The Thousand-Year Door z 2004 roku, czyli gry RPG z turową walką i elementami platformówkowymi. Pod względem fabuły i rozgrywki tytuł ten nie różni się od oryginału.

RPG | turowe | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | Mario | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Paper Mario: The Thousand-Year Door Premiera Switch

23maja2024

pudełko PL

23maja2024

Nintendo eShop

23maja2024

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Paper Mario: The Thousand-Year Door

Fire Emblem: Three Houses

Super Mario RPG

Disgaea 5 Complete

Remaster kultowego RPG Paper Mario 2: The Thousand-Year Door, które wyszło w 2004 roku wyłącznie na konsolę Nintendo GameCube. Wersja na Switcha została odświeżona graficznie i dźwiękowo, lecz nie różni się od oryginału pod względem fabuły oraz rozgrywki.

Fabuła

W Paper Mario: The Thousand-Year Door wcielamy się w tytułowego hydraulika i wyruszymy na ratunek księżniczce Peach, porwanej na Księżyc przez X-Nautów dowodzonych przez Sir Grodusa. Najpierw jednak musimy znaleźć siedem legendarnych Kryształowych Gwiazd, niezbędnych do otworzenia Drzwi Tysiąca Lat. Chrapkę na owe artefakty ma także Bowser, chcący z ich pomocą zdobyć władzę nad światem.

Mechanika

„Wycięty z papieru” Mario jest dwuwymiarowy – podobnie jak lokacje, które przemierza, rozwiązując zagadki i walcząc z wrogami. Starcia rozgrywają się w systemie turowym, a hydraulikowi może w nich towarzyszyć jednocześnie jeden z siedmiorga bohaterów. Są to Goombella, Koops, Madame Flurrie, Yoshi, Vivian, admirał Bobbery oraz Ms. Mowz. Każdy z nich ma inne umiejętności, które przydają się podczas eksploracji.

Mario również dysponuje rozmaitymi zdolnościami i aspektami – część z nich można ulepszyć, zdobywając lub kupując odznaki. Niektóre z tych ostatnich odblokowują zupełnie nowe biegłości. Aby móc z nich korzystać, trzeba jednak mieć odpowiednią liczbę punktów odznaki (ang. badge points, BP).

Kwestie techniczne

Paper Mario: The Thousand-Year Door oferuje m.in. odświeżone tekstury i animacje, okluzję otoczenia, obraz o proporcjach 16:9 czy lepsze oświetlenie niż oryginał. Wzorem Paper Mario: The Origami King z 2020 roku tytuł ten działa jednak na Switchu w 30 klatkach na sekundę, choć pierwowzór pozwalał na zabawę w 60 fps. W trybie przenośnym konsola firmy Nintendo wyświetla rozdzielczość 720p, natomiast w stacjonarnym – 900p.

Jako że gra nie otrzymała polskiej lokalizacji, jest dostępna wyłącznie w angielskiej wersji językowej.

Ostatnia modyfikacja 23 maja 2024

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,9 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Paper Mario: The Thousand-Year Door cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Paper Mario: The Thousand-Year Door

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.