Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 11 maja 2024, 17:15

autor: Gabriela Kobos

Najładniejsze gry, które wyjdą jeszcze w 2024 roku - na to warto czekać

Z przedpremierową oceną gier jest trochę jak z kupowaniem kota w worku. Mimo to za sprawą efektownej grafiki wiele z nich już budzi zainteresowanie - w tym tekście zebraliśmy takie, które warto mieć na uwadze, reprezentujące różne gatunki i style.

Spis treści

Nie jest odkryciem, że w ostatnich latach branża gier stara się wyprzedzać samą siebie w wyścigu o to, kto zrobi coś lepiej, szybciej, bardziej realistycznie. Gracze, siedząc z boku, obserwują zmagania twórców, w których jedne produkcje wypadają lepiej, inne gorzej, niemniej jest pewien aspekt, niezależnie od wielkości danego tytułu zawsze przyciągający – choćby na chwilę – uwagę. Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie zainteresował się grą przez jeden zrzut ekranu ujrzany w internecie. Przed Wami zbliżające się tegoroczne premiery, które za sprawą malowniczych krajobrazów i imponujących detali postaci obiecują wspaniałe wrażenia wizualne graczom na całym świecie.

Hades 2

Producent: Supergiant Games

Premiera: 6 maja 2024 (wczesny dostęp)

Platformy: PC

Hades 2 zdązył znienacka zadebiutować w czasie, gdy prace nad tym tekstem jeszcze trwały, ale jest to gra tak ładna, że zdecydowaliśmy się, że zasługuje na miejsce w tym zestawieniu.

O Hadesie i jego sukcesie z pewnością słyszało wielu. Gra wydana jako niezależny tytuł zdobyła uznanie krytyków na całym świecie, zgarnęła także kilka prestiżowych nagród na corocznych branżowych imprezach. Nic więc dziwnego, że idąc na przekór swoim dotychczasowym praktykom, deweloper zdecydował się na stworzenie kontynuacji tego tytułu, czyli Hadesa II.

Największą różnicą między pierwszą częścią a „dwójką” jest zmiana głównego bohatera. W tej odsłonie serii porzucamy Zagreusa na rzecz Melinoë, jego siostry i jednocześnie księżniczki Podziemi, która wyrusza w pogoń za tytanem czasu Kronosem, swoim dziadkiem, bowiem ten, uciekłszy z więzienia, chce wszcząć wojnę z Olimpem. Co ciekawe, Melinoë nie jest postacią wymyśloną przez Supergiant Games. Jej imię występuje w mitologii, a kontekst, w jakim możemy o niej przeczytać, pozwala na jednoznaczne połączenie jej z Hadesem, z czego skorzystali deweloperzy. Spotkamy tu także wiele postaci, które pojawiły się już w pierwszej części i są nam dobrze znane, jednak według twórców przejście poprzedniej gry nie jest wymagane, aby w pełni cieszyć się przygodą, jaką zaoferuje Hades II.

Oprawę graficzną utrzymano w tym samym stylu co w pierwszej odsłonie serii, a więc czeka nas widok izometryczny i dopracowane w każdym detalu ilustracje 2D, jednak nowe lokacje czy projekty greckich bogów i herosów, których spotka Melinoë, z pewnością znów podbiją serca graczy. Wielu też ucieszy się, że za oprawę dźwiękową, także wielokrotnie wychwalaną przez krytyków i fanów, odpowiadać będą te same osoby, czyli Ashley Barrett i Darren Korb.

Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!

Maj to naprawdę tłoczny miesiąc! Poza tymi najgłośniejszymi tytułami pojawią się nowy Prince of Persia, Homeworld 3, a także Song of Conquest w wersji 1.0. Będzie w co grać, dlatego zadbajcie o to, aby majówkę spędzić również z rodziną lub znajomymi.

Najbardziej wyczekiwane gry 2024 roku - wybór redakcji
Najbardziej wyczekiwane gry 2024 roku - wybór redakcji

Rok 2023 za nami – pora przygotować się na nowe premiery, nowe gry i wirtualne przygody. Oto nasza wewnętrzna, redakcyjna lista dziesięciu najbardziej oczekiwanych tytułów przez pracowników i współpracowników serwisu GRYOnline.pl!