Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS5PCSwitchXSX
Okładka The Plucky Squire (PS5)
OkładkaThe Plucky Squire (PS5)

The Plucky Squire

The Plucky Squire to przygodowa gra akcji oparta na nietypowym pomyśle – podczas zabawy eksplorujemy zarówno stylizowane na ilustrowaną książkę dla dzieci poziomy 2D, jak i trójwymiarowe mapy zlokalizowane w pokoju dziecka.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki 3D | 2D | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Plucky Squire Premiera

paź2024

PC Switch PS5 XSX

The Plucky Squire to przygodowa gra akcji, w której mamy okazję bawić się zarówno na dwuwymiarowych mapach, jak i tych wykonanych w 3D. Produkcja stanowi debiutancki projekt studia All Possible Futures.

Fabuła

Scenariusz gry obraca się wokół łotra imieniem Humgrump, który odkrywa, że jest czarnym charakterem w ilustrowanej książce dla dzieci i skazany jest na wieczne przegrywanie z siłami dobra. Aby to zmienić, wyrzuca ze stron książki do prawdziwego świata dzielnego giermka Jota.

Bohater będzie musiał poradzić sobie w świecie rzeczywistym i znaleźć sposób na przywrócenie pierwotnego zakończenia historii, gdyż tylko w ten sposób uratuje świat z książki oraz żyjących w nim przyjaciół.

Mechanika

The Plucky Squire to przygodowa gra akcji, więc podczas zabawy eksplorujemy mapy, omijamy przeszkody, unikamy pułapek, zbieramy przedmioty oraz walczymy z przeciwnikami.

Nietypowym elementem gry jest to, że znajdziemy w niej zarówno dwuwymiarowe, jak i trójwymiarowe poziomy. Każdy typ oferuje inne rodzaje wyzwań oraz unikalne mechanizmy rozgrywki.

Podczas zabawy musimy także zmierzyć się z licznymi minigierkami, mającymi postać m.in. platformówki, bijatyki czy strzelanki wzorowanej na automatowych klasykach. Regularnie pojawiają się także zagadki logiczne.

Tryby gry

The Plucky Squire oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Mocną stroną gry jest wykonanie. Sekcje 2D są stylizowane na ilustracje z książek dla dzieci, co tworzy ciekawy kontrast z bardziej realistycznymi segmentami 3D rozgrywającymi się w dziecięcym pokoju.

Ostatnia modyfikacja 8 sierpnia 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Plucky Squire: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
Switch
PS5
XSX