Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Wuthering Waves (AND)
OkładkaWuthering Waves (AND)

Wuthering Waves

Gra RPG akcji TPP z otwartym światem. W Wuthering Waves trafiamy do fantastycznej krainy, którą przemierzamy, wykonując zadania i tocząc dynamiczne pojedynki z demonicznymi istotami znanymi jako Calamony.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wuthering Waves Premiera

2023

AND iOS

producent: Kuro Game wydawca: Kuro Game Strona oficjalna

Wuthering Waves jest grą RPG akcji z otwartym światem. Produkcja została opracowana przez studio Kuro Game z Hongkongu, które wcześniej dostarczyło pokrewny gatunkowo projekt Punishing: Gray Raven.

Fabuła

Wuthering Waves zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, który sto lat temu nawiedził kataklizm znany jako Calament. W jego wyniku pojawiły się w nim istoty zwane Calamonami, siejące zniszczenie wszędzie tam, gdzie trafiły. Mijały lata, a ci, którym udało się przetrwać, przystąpili do odbudowy tego, co zostało utracone podczas Calamentu. W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad bohaterami, którzy stanowią nową nadzieję dla świata.

Mechanika

W Wuthering Waves akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy świat, który możemy swobodnie przemierzać. Kontrolowana przez nas postać jest wyjątkowo mobilna (potrafi między innymi biegać po ścianach), toteż eksploracja w jej wykonaniu wypada bardzo dynamicznie. W trakcie rozgrywki wykonujemy postawione przed nami zadania, a także eliminujemy zastępy przeciwników. Podczas szybkich starć musimy być w ciągłym ruchu, wykonywać uniki, skutecznie machać bronią białą czy wreszcie robić dobry użytek z nadnaturalnych umiejętności. Ponadto gra pozwala nam szybko przełączać się pomiędzy postaciami, co dodatkowo poszerza wachlarz naszych możliwości na polu walki. W miarę postępów rozwijamy postać, dzięki czemu z czasem możemy stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Kwestie techniczne

Wuthering Waves może pochwalić się wysokiej jakości grafiką w barwnej, mangowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wuthering Waves: 12+

AND
iOS