Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Punishing: Gray Raven (iOS)
OkładkaPunishing: Gray Raven (iOS)

Punishing: Gray Raven

Punishing: Gray Raven to RPG akcji w modelu free-to-play. Gracz kieruje trzyosobowym oddziałem wojowników walczących z cybernetycznymi bestiami, które opanowały Ziemię. Kluczową rolę w rozgrywce pełni kolekcjonowanie i ulepszanie postaci.

RPG | TPP | science fiction | zagraj za darmo | postapokalipsa | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Punishing: Gray Raven Premiera

16lip2021

AND iOS

producent: Kuro Game wydawca: Kuro Game Strona oficjalna

Punishing: Gray Raven to mobilne RPG akcji korzystające z modelu darmowego z mikropłatnościami. Produkcję opracowało zlokalizowane w Hongkongu studio Kuro Game.

Fabuła

Akcja toczy się w odległej przyszłości. Dzięki masowemu wykorzystaniu technologii związanych z fuzją termojądrową ludzkość osiągnęła złoty okres rozwoju. Niestety, dobiegł on końca wraz z pojawieniem się tajemniczej plagi, która zaczęła przeobrażać roboty oraz cybernetycznie ulepszonych ludzi i zwierzęta w krwiożercze bestie. W rezultacie cywilizacja legła w gruzach.

Spora grupa ocalałych ukryła się na wielkiej stacji kosmicznej. Tam opracowano nowa technologię, która pozwoliła tworzyć wzmocnionych genetycznie ciała bojowe, kontrolowane zdalnie i w dużym stopniu odporne na wirus. Gracze wcielają się w sterujących tymi wojownikami śmiałków, którzy rozpoczynają rekonkwistę, mającą odbić Ziemię dla ludzkości.

Mechanika

Punishing: Gray Raven to RPG akcji, więc podczas zabawy zajmujemy się głównie walką z hordami wrogów za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki. Nietypowym elementem rozgrywki jest to, że gracz nie kieruje pojedynczym bohaterem, a trzyosobowym oddziałem.

Podczas potyczek gromadzimy kolorowe obiekty zwane „pingami”, które pozwalają odpalać specjalne zdolności. Połączenie trzech tej samej barwy umożliwia aktywację wzmocnionej wersji danej umiejętności.

W trakcie walk kluczową rolę odgrywają także uniki. Skuteczne ich wykonanie na chwilę spowalnia czas, umożliwiając wyprowadzenie dodatkowych ataków. Uniki zużywają jednak pasek kondycji, przez co nie możemy z nich korzystać bez przerwy.

Gra oferuje bogatą galerię postaci, które możemy dołączyć do naszej drużyny. Istotną rolę w rozgrywce pełni kolekcjonowanie wojowników oraz rozwijanie ich zdolności i ekwipunku. Czas pomiędzy misjami spędzamy na poznawaniu fabuły, co zrealizowane jest w formie przypominającej gry typu visual novel, gdzie zajmujemy się głównie czytaniem tekstów i podejmowaniem decyzji kształtujących nasze relacje z postaciami oraz dalszy rozwój historii.

Tryby gry

Gra oferuje tryb dla pojedynczego gracza oraz kooperacyjny multiplayer.

Kwestie techniczne

Punishing: Gray Raven posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w kreskówkowym stylu wzorowanym na japońskich animacjach.

Ostatnia modyfikacja 30 grudnia 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Punishing: Gray Raven: 12+

AND
iOS