Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSXPS4XONE
Okładka Kunitsu-Gami: Path of the Goddess (PC)
OkładkaKunitsu-Gami: Path of the Goddess (PC)

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess

Gra akcji TPP typu slasher z elementami tower defense i strategii, opracowana przez Capcom. W Kunitsu-Gami: Path of the Goddess wcielamy się w wojownika imieniem Soh, który walczy z hordami potworów i dowodzi oddziałami wspomagającymi go na polu bitwy.

Akcji | TPP | fantasy | tower defense | elementy strategiczne | mitologia japońska | slasher | Game Pass

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess Premiera

19lip2024za 34dni

PC PS4 XONE PS5 XSX

producent: Capcom wydawca: Capcom

Gry podobne do Kunitsu-Gami: Path of the Goddess

Sekiro: Shadows Die Twice

Orcs Must Die! 3

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess jest grą akcji, wzbogaconą o wyraźnie zarysowane elementy strategiczne i rozwiązania zaczerpnięte z gatunku tower defense. Za opracowaniem i wydaniem tego tytułu stoi firma Capcom.

Fabuła

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess przenosi nas do uniwersum fantasy inspirowanego japońskim folklorem, a dokładnie – na legendarną górę Kafuku, która stanowiła schronienie dla mieszkańców wiosek ulokowanych na jej zboczach. Sielanka dobiegła końca w momencie, gdy szczyt został opanowany przez tak zwane Splugawienie (ang. Defilement), a wioski zaczęły padać ofiarą ataków ze strony stworów znanych jako Seethe.

Wojnę siłom zła wypowiada główny bohater, czyli wojownik Soh, a także obdarzona boskimi mocami dziewczyna imieniem Yoshiro, którą protagonista musi chronić za wszelką cenę. Nasi podopieczni podróżują od osady do osady i z pomocą mieszkańców stopniowo oczyszczają górę ze Splugawienia.

Gameplay

W Kunitsu-Gami: Path of the Goddess akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy kontrolujemy Soha, a to, jak wygląda rozgrywka, determinuje pora doby w świecie gry.

W ciągu dnia protagonista eksploruje wioskę i oczyszcza ją ze Splugawienia, zastawia pułapki na przeciwników, a także wznosi rozmaite umocnienia (jak wieże obronne). Ponadto bohater ratuje mieszkańców, by mogli stanąć do walki u jego boku, i rozstawia ich w strategicznych punktach na mapie.

Jako że mamy do czynienia ze zwykłymi wieśniakami, chcąc uczynić z nich żołnierzy, musimy wyposażyć ich w specjalne maski zapewniające im określone zdolności. Mogą oni między innymi stać się drwalami walczącymi na pierwszej linii frontu, łucznikami atakującymi nieprzyjaciół z bezpiecznej odległości czy choćby ascetami posługującymi się magią. W miarę postępów zyskujemy dostęp do kolejnych masek, dzięki czemu z czasem możemy wystawiać do walki coraz bardziej różnorodne i zaawansowane jednostki.

Kiedy wszystko jest już gotowe, trzeba poczekać na zapadnięcie zmroku. Pod osłoną nocy ze splugawionej bramy Torii, która znajduje się w każdej wiosce, zaczynają wychodzić hordy potworów. Oprócz szeregowych nieprzyjaciół, czyli Seethe, przychodzi nam mierzyć się ze znacznie potężniejszymi od nich adwersarzami pełniącymi rolę bossów, znanymi jako Festering Seethe.

Na polu walki musimy nie tylko być w ciągłym ruchu, wykonywać uniki i sprawnie żonglować atakami oraz innymi zdolnościami bojowymi protagonisty, lecz także wykazywać się zmysłem taktycznym, by móc szybko reagować na bieżące wydarzenia. Soh musi bowiem nieustannie dbać o bezpieczeństwo Yoshiro, która powoli zmierza w kierunku bramy Torii. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by w dowolnym momencie zmienić klasę danego żołnierza (zaopatrując go w inną maskę) i jego pozycję na polu bitwy.

Gdy zaś dama dotrze do bramy Torii, Soh i jego oddział zbierają się, by wykonać wywodzący się z szintoizmu taniec znany jako Kagura, w ten sposób dokonując oczyszczenia osady. Dalej protagoniście i jego towarzyszce nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć w kierunku kolejnej wioski opanowanej przez Splugawienie.

Silnik

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess działa w oparciu o silnik RE Engine, który napędza między innymi takie produkcje jak Resident Evil Village czy Dragon’s Dogma II.

Ostatnia modyfikacja 8 czerwca 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Kunitsu-Gami: Path of the Goddess: 16+

PC
XSX
PS5
PS4
XONE