Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 2 lipca 2024, 15:33

Gry lipca 2024 - ofensywa gier free-to-play i indyki na horyzoncie

Sezon ogórkowy w pełni, chociaż nie oznacza to braku interesujących premier. Przygotujcie się jednak na spokojny miesiąc, podczas którego nadrobicie zaległości i wypróbujecie kilka nowości. Niestety, wygląda na to, że nic nie rozgrzeje Was tak jak pogoda.

Spis treści

Miałem nadzieję, że w lipcu zagram sobie w Frostpunka 2. Byłaby to idealna produkcja, aby nieco ochłodzić upalny miesiąc. Niestety, trzeba zadowolić się innymi tytułami! Mimo rozpoczęcia sezonu ogórkowego lato zapowiada się nawet przyjemnie. A przynajmniej dla mnie – fana gier sieciowych. Ciekawi mnie natomiast, czy sympatycy gatunku soulslike zainteresują się Flintlockiem: The Siege of Dawn, czy nadal będą siedzieć w cieniu pewnego drzewa.

Final Fantasy XIV: Dawntrail

Data premiery: 2 lipca 2024

INFORMACJE

  1. Gatunek: MMORPG
  2. Platformy: PC, PS4, PS5, XSX
  3. Przybliżona cena: ok. 185 zł (PC), ok. 199 zł (PS4, PS5, XSX)

Najlepsze (?) MMORPG z kolejnym dodatkiem

Odnowione i uratowane Final Fantasy XIV funkcjonuje na rynku już od dziesięciu lat. To kawał czasu dla MMORPG, a przy okazji idealny moment, aby zamknąć pewien rozdział snutej w grze opowieści. W ramach rozszerzenia Dawntrail Square Enix zaprosi swoich graczy do uczestnictwa w nowej historii, która napędzać będzie kampanię fabularną tej produkcji przez najbliższe lata.

Początek nowej historii w FFXIV

Opowieść w Final Fantasy XIV: Dawntrail to oczywiście nie wszystko, co zaoferuje piąty już dodatek do tego MMORPG. Maksymalny poziom zostanie podniesiony do 100 (niektórzy liczyli na 99, co pasowałoby do tej serii), pojawią się dwie unikalne klasy postaci, a także kilka innych nowości. Trafimy do krainy Tural, gdzie przyjdzie nam uczestniczyć w wyborze kolejnego władcy. Na ten moment nic nie zwiastuje, by Dawntrail miało być rewolucyjnym dodatkiem, ale może okazać się wystarczającą przygodą dla społeczności FFXIV.

  1. Więcej o grze Final Fantasy XIV: Dawntrail
  2. Solowałem bossa w Final Fantasy XIV Dawntrail - nie ma rewolucji, ale viper i pictomancer pokazują, że twórcy wciąż eksperymentują

Komentuje Zbigniew „Canaton” Woźnicki

W chwili pisania tego tekstu jestem już w trakcie katowania wczesnego dostępu, zanim serwery się wysypią, i liczę na to, że dodatek okaże się faktycznie tym, na co się zapowiadał. Czyli największym w historii, w którym wykorzystano doświadczenie, jakie deweloperzy zdobyli w trakcie tych wszystkich lat. I mam nadzieję, że SE spełni obietnicę, iż w Dawntrail na powrót pojawi się znacznie więcej zawartości dla fanów MMORPG, a nie tylko singlowego grywania.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która premiera lipca zapowiada się najlepiej?

Final Fantasy XIV: Dawntrail
2,8%
The First Descendant
1,9%
Zenless Zone Zero
7,4%
Once Human
2,8%
Anger Foot
2,8%
Hot Lap Racing
3,7%
Bo: Path of the Teal Lotus
3,7%
Nobody Wants to Die
33,3%
Flintlock: The Siege of Dawn
17,6%
Norland (wczesny dostęp)
15,7%
Kunitsu-Gami: Path of the Goddess
3,7%
inna (dodaj w komentarzu)
4,6%
Zobacz inne ankiety
Gry czerwca 2024 - cały miesiąc skrywa się w cieniu jednej premiery
Gry czerwca 2024 - cały miesiąc skrywa się w cieniu jednej premiery

W czerwcu pewnie wszyscy będą mówili o dodatku do Elden Ringa, ale miesiąc ten skrywa jeszcze kilka innych, interesujących produkcji. Znajdzie się coś dla posiadaczy Switcha, fanów JRPG czy nietypowych city builderów. To jeszcze nie sezon ogórkowy!

Oto najlepsze nadchodzące RPG-i 2024 roku - te 10 gier warto mieć na oku
Oto najlepsze nadchodzące RPG-i 2024 roku - te 10 gier warto mieć na oku

Czy w tym roku zagramy jeszcze w jakiegoś RPG-a, który przejdzie do historii i dostarczy nam masy wrażeń? Możliwe – na te gry czekamy szczególnie.

Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!

Maj to naprawdę tłoczny miesiąc! Poza tymi najgłośniejszymi tytułami pojawią się nowy Prince of Persia, Homeworld 3, a także Song of Conquest w wersji 1.0. Będzie w co grać, dlatego zadbajcie o to, aby majówkę spędzić również z rodziną lub znajomymi.