autor: Paweł Woźniak
2. Wiedźmin 3: Dziki Gon. 100 najlepszych gier z otwartym światem
Spis treści
2. Wiedźmin 3: Dziki Gon
Tym razem Wiedźmin musiał ustąpić miejsca na szczycie podium innej grze. (Jakiej? Sprawdźcie poniżej). Nie oznacza to oczywiście niczego złego, druga pozycja to przecież żadna hańba, a dla wielu mimo naszej decyzji przygody Geralta i tak będą najlepszym sandboksem w historii gier wideo. I wcale mnie to nie dziwi, bo polskim twórcom udało się dostarczyć niesamowicie wciągającą opowieść w klimatycznym świecie opartym na prozie Andrzeja Sapkowskiego.
I chociaż trzeciemu Wiedźminowi można by co nieco zarzucić (m.in. średni system walki czy rozwoju postaci), to jednak dzisiaj oceniamy tytuły przede wszystkim w kontekście otwartego świata, a w tym elemencie polska produkcja jest praktycznie niedościgniona. Otrzymujemy tutaj piękne, klimatyczne i zróżnicowane tereny w postaci lasów, pól, ruin, mokradeł, wsi czy miast, po których możemy do woli podróżować zarówno pieszo, jak i na grzbiecie Płotki.
Oczywiście oprócz podziwiania widoków czekają na nas różne aktywności – to nie tylko wykonywanie misji fabularnych, ale również polowania na monstra, duchy i demony, pomoc niezależnym postaciom, poznawanie ich losów oraz historii, granie w gwinta czy nawet wyścigi konne. Sami widzicie więc, że wcielając się w Geralta, nie będziecie mieć ani chwili na nudę – czy to podróżując po Velen, Novigradzie, czy po wyspach Skellige.
SZUKACIE WIĘCEJ INFORMACJI O WIEDŻMINIE 3?
Na GRYOnline.pl nie będzie to specjalnie trudne ;) Oto najciekawsze nasze teksty z ostatnich lat:
- Wiedźmin 3: Dziki Gon - smaczki, easter eggi, nawiązania do gier i filmów
- Najdziwniejsze gadżety z Wiedźmina, które naprawdę można kupić
- Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda
- Wiedźmin Netflixa vs Wiedźmin 3 – porównujemy adaptacje Sapkowskiego
- Jak hartowały się Wiedźmin i Cyberpunk? CD Projekt zawsze stawia wszystko na jedną kartę
- Słowiański wiedźmin i niesłowiańskie potwory, czyli monstrów opisanie