Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2011, 13:13

autor: Kamil "Wiz" Jędrasiak

Zobacz najciekawsze gadżety targów E3

Targi E3 to nie tylko wielkie premiery najpopularniejszych producentów. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem najciekawszych gadżetów zaprezentowanych przez mniej znane firmy.

Targi E3 już za nami. Przez cały tydzień przekazywaliśmy Wam informacje, które lawinowo spływały z Los Angeles. Największe zainteresowanie mediów wzbudzały oczywiście premiery dwóch nowych konsol – Wii U od Nintendo oraz Sony PlayStation Vita. Wśród tych największych, zawsze znajdzie się jednak kilku mniejszych. Dlatego też w tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam najciekawsze urządzenia, które również zostały zeprezentowane w czasie trwania targów. Zapraszamy do lektury.

Nyko

Zobacz najciekawsze gadżety targów E3 - ilustracja #1

Nyko Charge Base 3

Urządzenie widoczne na górze zdjęcia. Jest to stacja dokująca przeznaczona dla kontrolerów PlayStation 3. Pozwala na jednoczesne ładowanie obu padów. Trwa to około dwóch godzin. Dodatkowo urządzenie można złożyć, co znacznie ułatwia transport. Gadżet pojawi się na rynku we wrześniu tego roku. Kosztował będzie 24,99 $.

Nyko Zoom

Widoczne na dole obrazka urządzenie najprościej można określić jako „okulary dla Kinecta”. Po umiejscowieniu go na kontrolerze, kamera „widzi” gracza z bliższej odległości, przez co jest w staniej dokładniej odczytywać jego ruchy. Tym samym o 40% zmniejsza się ilość miejsca potrzebnego do gry. Gadżet idealny dla osób nieposiadających dużego salonu. Premiera urządzenia odbędzie się 16 sierpnia. Jego cena wyniesie 29,99 $.

Zobacz najciekawsze gadżety targów E3 - ilustracja #2

Nyko Shock n’ Rock

Teraz przyszedł czas na serię gadżetów do Nintendo 3DS. Pierwszym z nich (widoczny w lewym górnym rogu) jest pokrowiec Nyko Shock n’ Rock. Nie służy on jednak jedynie do ochrony konsoli. Posiada bowiem cztery wbudowane głośniki, które znacznie poprawiają głośność dźwięków wydobywających się z urządzenia. Dodatkowo, pokrowiec wyposażony został w system drgań oraz baterię, która wydłuża działanie naszej konsolki. Za możliwość korzystania z tych dodatków trzeba będzie zapłacić 12,99 $. Urządzenie trafi do sklepów we wrześniu.

Nyko Game Boost

Niewielka nakładka przedstawiona w lewy dolnym rogu to nic innego jak dodatkowa bateria do 3DS-a. W pełni naładowana jest w stanie wydłużyć czas działania konsoli o 1-2 godziny. Jej cena wyniesie 12,99 $. Dostępna będzie od września tego roku.

Nyko Power Grip

Kolejna, jednak znacznie większa bateria (prawy dolny róg). Według zapewnień twórców, aż trzykrotnie wydłuża żywotność urządzenia. Dodatkowo, od spodu posiada specjalne wcięcia na palce, które mają zapewnić możliwość wygodniejszego trzymania konsoli. Premiera również odbędzie się we wrześniu. Cenę ustalono na 29,99 $.

Nyko PlayClock

Gadżet widoczny w prawym górnym rogu to multimedialna stacja dokująca dla 3DS-a. Wyposażona została w ładowarkę, radio oraz elektroniczny zegarek. Specjalne złącze umożliwia także podłączenie do niej odtwarzacza MP3. Data premiery oraz cena nie zostały jeszcze ustalone.

Razer

Zobacz najciekawsze gadżety targów E3 - ilustracja #3

Klawiatura Star Wars: The Old Republic

Klawiatura zdobiona motywami z nadchodzącej produkcji studia BioWare – Star Wars: The Old Republic. Wyposażona została w specjalny panel dotykowy oraz dziesięć w pełni programowalnych przycisków. Pozostałe klawisze podświetlane są złotymi diodami LED, których jasność można swobodnie regulować. Fani Gwiezdnych Wojen powinni już zacząć odkładać pieniądze, ponieważ sama klawiatura kosztować będzie 199,99 $. Na rynku pojawi się wraz z premierą gry.

Mysz oraz podkładka Star Wars: The Old Republic

Kolejny element zestawu wzorowanego na Star Wars: The Old Republic. Bezprzewodowa mysz o częstotliwości 5600 DPI posiada aż 17 programowalnych przycisków. Może pracować zarówno w trybie przewodowym, jak i bezprzewodowym. Jej powierzchnia pokryta została ozdobnymi wzorami podświetlanymi przez złote diody LED. Ponadto górny panel myszy można swobodnie zmieniać. Podobnie jak w przypadku klawiatury, możliwa jest regulacja jasności światła. Do urządzenia dołączona jest także stacja dokująca z ładowarką. Cena tego gryzonia wyniesie 129,99 $. Za dodatkowe 49,99 $ zestaw będzie można uzupełnić o stylową dwustronną podkładkę.

Słuchawki Star Wars: The Old Republic

Dla największych miłośników Gwiezdnych Wojen firma Razer przygotowała trzeci element zestawu. Słuchawki zdolne do wydobywania dźwięku wielokanałowego w systemie 5.1. Elastyczny mikrofon oraz regulowana opaska na głowę umożliwią dostosowanie urządzenia do własnych potrzeb. Podobnie jak poprzednie elementy wchodzące w skład zestawu, słuchawki wyposażone zostały w regulowany system podświetleń oraz wymienny panel. Osoby, którą zechcą uzupełnić swoją kolekcję także o ten gadżet, będą musiały uszczuplić portfele o dodatkowe 129,99 $.

Ten One Design

Zobacz najciekawsze gadżety targów E3 - ilustracja #4

Fling mini

Zestaw dwóch dżojstików przeznaczonych do obsługi gier na urządzeniach z ekranem dotykowych. Gadżet umieszcza się na ekranie za pomocą specjalnych przyssawek w taki sposób, aby gałki znajdowały się nad obszarem odpowiedzialnym za sterownie. Po skończonej grze można je swobodnie oderwać. Przyssawki nie pozostawiają po sobie żadnych śladów. Dżojstik oznaczony jako „mini” przeznaczony jest dla mniejszych urządzeń, np. iPhone’a. „Fling” natomiast wspomagać ma posiadaczy sprzętu w z większym ekranem, np. popularnych w ostatnim czasie tabletów. Przedpremierowe zamówienia na ten gadżet można już teraz składać na oficjalnej stronie producenta. Cena zestawu wynosi 24,95 $.

ePawn

ePawn Arena

Zobacz najciekawsze gadżety targów E3 - ilustracja #5

Jedno z najdziwniejszych, a zarazem najciekawszych urządzeń pokazanych na targach E3. Najprościej można je określić mianem „elektronicznej szachownicy”. ePawn Arena to 23-calowy ekran dotykowy, pod którym umieszczono kilkadziesiąt elektronicznych czujników. Każdy z nich odpowiedzialny jest za rejestrowanie elementów umieszczonych na planszy. Elementom tym można następnie przypisać określone właściwości, np. umieszczając na ekranie pionki szachowe, możemy ustalić jakie cechy ma każdy z nich, jakie może wykonywać ruchy itp. Szachy to oczywiście najprostszy przykład. Urządzenie poradzi sobie także ze znacznie bardziej skomplikowanymi produkcjami, np. strategiami lub grami wojennymi. Wszystko zależy od wyobraźni programistów ePawn Arena trafi na rynek na początku przyszłego roku. Jego cena wyniesie około 400 $.

Mad Catz

Zobacz najciekawsze gadżety targów E3 - ilustracja #6

Mad Catz Tritton Warhead

Na zakończenie coś dla miłośników Xboksa 360. Tritton Warhead to pierwsze w pełni bezprzewodowe słuchawki przeznaczone dla tej konsoli. Firma Mad Catz w czasie ich produkcji współpracowała z samym Microsoftem. Urządzenie jest w stanie wydobyć dźwięk wielokanałowy w systemie 7.1. Dodatkowo wspomagane jest przez subwoofer umieszczony w stacji dokującej, podłączonej do Xboksa za pomocą kabla USB. Dwa wymienne akumulatory zapewniają długi czas pracy słuchawek. Ponadto baterie można ładować za pomocą stacji dokującej, nawet przy wyłączonej konsoli. Tritton Warhead mogą okazać się świetnym prezentem na święta, ponieważ do sklepów trafią zimą tego roku. Cena nie została jeszcze podana.