Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2011, 12:06

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano kontynuację przygodówki Murder in the Abbey

Mamy dobre wieści dla miłośników przygodówek. Hiszpańskie studio Alcachofa Soft ogłosiło, że pracuje nad kontynuacją gry Murder in the Abbey zatytułowaną The Mystery of the Wicked Village.

Mamy dobre wieści dla miłośników przygodówek. Hiszpańskie studio Alcachofa Soft ogłosiło, że pracuje nad kontynuacją gry Murder in the Abbey zatytułowaną The Mystery of the Wicked Village.

Zapowiedziano kontynuację przygodówki Murder in the Abbey - ilustracja #1

Ponownie wcielimy się w Leonarda de Toledo, czyli mnicha obdarzonego przez Stwórcę talentem detektywistycznym. Tym razem szukając schronienia przed burzą trafi on do niewielkiej mieściny. Tam zajmie się sprawą zaginięcia członka jego Zakonu. Podczas śledztwa przyjdzie mu zmierzyć się z siłami nadnaturalnymi, w tym sługami samego Szatana. Pomimo tego, że fabuła opowie o dalszych losach Leonardo, znajomość poprzedniej części nie będzie wymagana by cieszyć się nową przygodą odzianego w habit detektywa.

Gra będzie typową przygotówką, wiec zabawa polegać ma głównie na prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu łamigłówek. The Mystery of the Wicked Village ponownie zaoferuje atrakcyjną kreskówkową grafikę z pięknymi dwuwymiarowymi tłami i trójwymiarowym postaciami wycieniowanymi tak, aby pasowały do wizualnego stylu lokacji. Jednocześnie autorzy obiecują znaczne urozmaicenie zagadek oraz większą różnorodność zwiedzanych miejsc.

Gra tworzona jest wyłącznie z myślą o pecetach i wciąż znajduje się we wczesnych stadiach produkcji, więc jej premiera nastąpi dopiero w przyszłym roku. Na chwilę obecną nie znaleziono jeszcze wydawcy. Twórcy planują wypuszczenie swojego dzieła w dystrybucji elektronicznej i w kolekcjonerskiej edycji pudełkowej. Jeśli nie znajdzie się partner gotowy zagwarantować to drugie, to Hiszpanie są gotowi zrobić to na własną rękę.

Ostatnia aktualizacja: 2011-06-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Abbey

The Abbey