Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Murder in the Abbey (PC)

The Abbey PC

Murder in the Abbey

Przygodówka typu point & click, której akcja związana jest z pewnym opactwem. Średniowiecza intryga z mnichami w rolach głównych do złudzenia przypomina słynną powieść Umberto Eco, czyli Imię róży.

Przygodowe | point-and-click | średniowiecze

PC Windows
Okładka Murder in the Abbey (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26maja2008

The Abbey to gra przygodowa typu point'n'click produkcji hiszpańskiej. Doświadczeni w tym gatunku (m.in. Drascula i Clever and Smart – A Movie Adventure), acz znani głównie na rynku lokalnym programiści z Alcachofa Soft przenoszą żądnych przygód graczy do czasów mrocznego, późnego średniowiecza, skrywającego niejedną złowrogą tajemnicę.

Wcielamy się w rolę wielkiego inkwizytora Leonarda, który wraz ze swym pomagierem Bruno musi rozwiązać zagadkę serii brutalnych morderstw, mających miejsce na terenie tytułowego opactwa i spędzających sen z powiek lokalnej duchowej społeczności (skojarzenia z bestsellerem Umberto Eco pt. „Imię róży” wydają się być jak najbardziej na miejscu). Wrzucając płytkę z The Abbey do czytnika powinniśmy się więc przygotować na niezwykle pokręcony i tajemniczy scenariusz, który w każdej fazie rozwoju może intrygować. Co ważne, dzięki licznym nowinkom technicznym i wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia w produkcji gier z gatunku, twórcy dobrze wiedzą jak zręcznie opowiadać historię, do końca trzymając w napięciu.

W programie wykorzystano nowoczesne technologie graficzne, co pozytywnie wpływa na jakość szaty wizualnej. Bardzo istotnym elementem gier tego typu są również fachowo zrealizowane przerywniki filmowe, umożliwiające ukazanie wydarzeń z nieco innej perspektywy i pozwalające graczom na znacznie lepsze wczucie się w akcję gry – twórcy poświęcili wiele czasu, by dopieścić ten element do perfekcji. The Abbey jest więc kolejnym staroszkolnym tytułem, oferującym połączenie klasycznej rozgrywki, tak cenionej przez weteranów gatunku, z pewną nieuniknioną dozą nowoczesności, bez której trudno byłoby trafić w gusta współczesnych graczy. Jeśli więc w młodości spędziliśmy niejeden wieczór zagrywając się np. w Monkey Island, Day of the Tentacle czy Legend of Kyrandia, nie powinniśmy ignorować tego tytułu – Hiszpanie wiedzą jak robić dobre, klasyczne gry przygodowe, co udowodnili już chociażby ludzie z Pendulo Studios.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Murder in the Abbey

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Abbey

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP/Vista

Zapowiedziano kontynuację przygodówki Murder in the Abbey

wiadomość11 czerwca 2011

Mamy dobre wieści dla miłośników przygodówek. Hiszpańskie studio Alcachofa Soft ogłosiło, że pracuje nad kontynuacją gry Murder in the Abbey zatytułowaną The Mystery of the Wicked Village.