Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2023, 16:04

Xbox Game Pass w sierpniu straci polską perełkę i dwie ważne gry AAA; w zamian 6 nowych pozycji

W pierwszej połowie sierpnia Xbox Game Pass wzbogaci się o sześć gier oraz straci cztery. Biorąc jednak pod uwagę, że w tej drugiej grupie są Death Stranding i Total War: Warhammer 3, gracze nie mają dużych powodów do zadowolenia.

Źródło fot. Kojima Productions.
i

Poznaliśmy listę tytułów, które trafią do usług PC/Xbox Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate w pierwszej połowie sierpnia 2023 roku. Jest ich sześć, w tym świetne Everspace 2 – które 15 sierpnia trafi na XSX/S – a także znakomite platformówki Celeste oraz Limbo.

Pełną listę tytułów (wraz z platformami i datami) znajdziecie poniżej.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Xbox Game Pass na sierpień 2023

 1. Celeste (PC, konsole i chmura) – dostępne od dziś
 2. A Short Hike (PC, konsole i chmura) – dostępne od 3 sierpnia
 3. Broforce Forever (PC, konsole i chmura) – dostępne od 8 sierpnia (tego dnia wersja Forever gry trafi na XOne)
 4. Limbo (PC, konsole i chmura) – dostępne od 9 sierpnia
 5. Airborne Kingdom (PC, konsole i chmura) – dostępne od 9 sierpnia
 6. Everspace 2 (XSX/S i chmura) – dostępne od 15 sierpnia (do PC Game Passie gra trafiła w kwietniu)

Xbox Game Pass 15 sierpnia opuszczą

 1. Death Stranding (PC)
 2. Edge of Eternity (PC, konsole i chmura)
 3. Midnight Fight Express (PC, konsole i chmura)
 4. Total War: Warhammer III (PC)

Część gier jest regularnie usuwana z PC/Xbox Game Passa i nie inaczej będzie w pierwszej połowie sierpnia. Wprawdzie wypadną tylko cztery tytuły, ale każdego z nich trochę szkoda. Słowa te w szczególności tyczą się Death Stranding oraz strategii Total War: Warhammer III, która jest obecna w usłudze od premiery (tj. od ok. 18 miesięcy).

Podobnie rzecz się ma z bardzo udanym polskim beat’em upem Midnight Fight Express. W odróżnieniu od poprzednich dwóch pozycji, tę produkcję zdążycie jednak ukończyć, zanim zostanie ona usunięta z abonamentu Microsoftu. Na jej przejście wystarczy kilka godzin.

Natomiast kolejne gry, które trafią do Game Passa, poznamy w drugiej połowie sierpnia.

 1. Oficjalna strona usługi Game Pass
 2. Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej