Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2017, 13:08

autor: Góral

Wysyp materiałów wideo z Escape from Tarkov

Pod koniec grudnia 2016 roku twórcy gry Escape from Tarkov rozpoczęli kolejną fazę testów, nazwaną Extended Alpha. Zaowocowało to pojawieniem się w ostatnich dniach wielu materiałów z rozgrywką.

W ostatnich dniach w sieci pojawiło się sporo nowych materiałów wideo z gry Escape from Tarkov, pochodzących z wersji alfa. Poszczególne nagrania są dość długie i prezentują rozmaite elementy – od samej rozgrywki, aż po dobór ekwipunku. Osoby zainteresowane tytułem z pewnością powinny więc rzucić na nie okiem. Poniżej zamieszczamy tylko kilka z nich, ale wystarczy wpisać nazwę gry w serwisie YouTube, by dotrzeć do wielu innych filmów.

Escape from Tarkov w skrócie:
  • strzelanka FPP z elementami gier MMO przeznaczona na PC-ty;
  • tworzona przez studio Battlestate Games;
  • w tym roku doczeka się wersji beta, ale termin rozpoczęcia testów nie jest jeszcze znany.

Wysyp nowych materiałów ma związek z udostępnieniem pod koniec grudnia 2016 roku Extended Alpha. W porównaniu do wcześniejszej fazy, ta jest oczywiście bardziej zaawansowana. Deweloperzy wprowadzili do gry m.in. nową lokację (Woods), system zużywania się i naprawiania broni, lepszą fizykę czy też możliwość tworzenia grup do wspólnych raidów. Ponadto do testów zaproszono 50% osób, które zakupiły edycję Prepare For Escape, a nie miały dostępu do wcześniejszej wersji alfa, oraz 25% graczy posiadających wersję Left Behind.

Escape from Tarkov to pierwszoosobowa strzelanka z silnym naciskiem na elementy MMO. Podczas zabawy wcielamy się w najemników z grup USEC i BEAR, którzy walczą dla korporacji Terra Group oraz Rosji. Akcja produkcji rozgrywa się na terenie tytułowego miasteczka Tarkov, odciętego od świata przez wojska rosyjskie i ONZ. Zabawa polega nie tylko na strzelaniu do przeciwników, ale także na wykonywaniu rozmaitych misji oraz samym przetrwaniu. W trakcie rozgrywki należy dbać m.in. o pożywienie oraz zapas medykamentów, pozwalających leczyć niektóre obrażenia i choroby.

Wysyp materiałów wideo z Escape from Tarkov - ilustracja #1