Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2014, 11:55

autor: Sarge

Wieści ze świata (Titanfall, The Seeds of Salvation, PlayStation 4) 21/1/14

Dziś piszemy m.in. o możliwości rozpoczęcia otwartych beta testów strzelaniny Titanfall, znaku towarowym The Seeds of Salvation, błędzie CE-34878-0 w konsoli PlayStation 4, a także o prototypach Xboksa One. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Superbrothers: Sword & Sworcery EP. Dzieło studia Capybara Games możecie aktualnie nabyć 80% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 1,19 euro (ok. 5 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Xbox One

Carl Ledbetter z firmy Microsoft ujawnił, że amerykański koncern stworzył 75 prototypów Xboksa One, zanim zdecydowano się na ostateczny wygląd konsoli. W przypadku nowego Kinecta mowa o 100 projektach, a opracowanie pada wymagało sprawdzenia 200 jego wcześniejszych wersji. Wszystko po to, by produkty dostępne w sklepach były jak najlepiej dostosowane do potrzeb graczy. Niestety nie wiadomo, jak wyglądały prototypowe wersje Xboksa One i akcesoriów do tej konsoli.

Titanfall

Abbie Heppe (osoba zajmująca się kontaktami ze społecznością) ze studia Respawn Entertainment odpowiedział na Twitterze, że otwarte beta testy gry Titanfall są możliwe. Pod koniec ubiegłego tygodnia wystartowały zamknięte testy wersji alfa, do których dostęp ma bardzo ograniczona liczba osób. Premiera Titanfall odbędzie się 13 marca w Europie na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360.

Titanfall znajduje się obecnie w fazie zamkniętych testów alfa - Wieści ze świata (Titanfall, The Seeds of Salvation, PlayStation 4) 21/1/14 - wiadomość - 2014-01-21
Titanfall znajduje się obecnie w fazie zamkniętych testów alfa

The Seeds of Salvation

Firma Square Enix zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym znak towarowy The Seeds of Salvation, oznaczony m.in. jako „oprogramowanie gier wideo”. Wprawdzie nie musi to oznaczać rychłej zapowiedzi produkcji o tym samym tytule, ale często w takich przypadkach coś jest na rzeczy. Czekamy zatem na więcej informacji.

PlayStation 4

Użytkownicy oficjalnego forum PlayStation informują o błędzie CE-34878-0 w konsoli PlayStation 4, który powoduje utratę postępów w wybranych grach lub całkowicie blokuje możliwość ich uruchomienia. Poszczególni użytkownicy wykryli ten problem w przypadku takich tytułów jak Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts, Assassin’s Creed IV: Black Flag czy NBA 2K14. Trudno powiedzieć jak powszechny jest to błąd, choć prawdopodobnie mowa o niewielkim odsetku posiadaczy PlayStation 4. Firma Sony nie wydała jeszcze komentarza w tej sprawie.

League of Legends

Dostawcy internetowi w Wielkiej Brytanii jakiś czas temu wprowadzili specjalny filtr blokujący dostęp m.in. do stron zawierających treści pornograficzne. Ofiarą tego posunięcia dość nieoczekiwanie okazała się gra League of Legends. Serwis Kotaku informuje, że filtr blokuje program aktualizujący produkcję studia Riot Games, bo dwa pliki zawierają ciąg znaków dość niefortunnie składający się na słowo „sex”. Mowa o plikach VarusExpirationTimer.luaobj oraz XerathMageChainsExtended.luaobj – dla łatwiejszej identyfikacji pogrubiliśmy feralną frazę. W celu wyeliminowania problemu gracze muszą kontaktować się bezpośrednio ze swoimi dostawcami internetowymi.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Arma III
  2. Dead Rising 3
  3. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution
  4. Wargame: Red Dragon
  5. Solus

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Dead Rising 3 – Operation Broken Eagle trailer