Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2014, 15:30

autor: Sarge

Wieści ze świata (The Repopulation, Battlefield 4, Square Enix Collective) 28/1/14

Dziś piszemy m.in. o kolejnym patchu do strzelaniny Battlefield 4, otwarciu serwisu Square Enix Collective, udanej zbiórce pieniędzy na produkcję gry The Repopulation, a także o nowych projektach zespołów Criterion Games, Epic Games oraz Black Tusk Studios. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sang-Froid: Tales of Werewolves

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Sang-Froid: Tales of Werewolves. Dzieło zespołu Gearbox Software możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 3,49 euro (ok. 15 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Epic Games

Wes Philips ze studia Epic Games napisał na Twitterze, że deweloper obecnie pracuje nad „wieloma grami”. Jedynym zapowiedzianym tytułem jest w tej chwili Fortnite, ale zespół z pewnością prędzej czy później ujawni kolejne projekty. Od wczoraj wiadomo, że Epic Games nie będzie już pracować nad serią Gears of War – pieczę nad marką przejęło studio Black Tusk.

The Repopulation

Studio Above and Beyond Technologies zgromadziło ponad 176 tysięcy dolarów za pośrednictwem serwisu Kickstarter na produkcję gry The Repopulation. Udało się więc znacznie przekroczyć zakładany próg 50 tysięcy dolarów. The Repopulation to gra MMO w realiach science fiction, w której gracze będą mogli swoimi działaniami w dużym stopniu modyfikować wirtualny świat.

Square Enix Collective

Firma Square Enix uruchomiła serwis Square Enix Collective, w którym niezależni twórcy mogą publikować projekty swoich nadchodzących gier i prosić społeczność o opinię w ich sprawie. Użytkownicy głosują, czy wsparliby dany projekt finansowo, gdyby rozpoczęto akcję crowdfundingową. Jeśli deweloper przekona do siebie „wystarczającą liczbę osób”, będzie mógł wystartować ze zbiórką pieniędzy w serwisie Indiegogo. Na razie na łamach Square Enix Collective znajdziemy tylko trzy gry, w tym Game of Glens od studia Ruffian Games (Crackdown 2).

Battlefield 4

Studio EA DICE zapowiedziało na oficjalnym forum, że na przełomie stycznia i lutego planowane jest udostępnienie łatki do gry Battlefield 4 na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360. Patch ma wyeliminować kolejne błędy i poprawić stabilność działania strzelaniny. Dokładna lista zmian zostanie wkrótce ujawniona.

Black Tusk Studios

Wczoraj ujawniono, że pieczę nad serią Gears of War przejął zespół Black Tusk Studios. Niektórzy gracze mogą pamiętać tego dewelopera z krótkiej prezentacji na konferencji prasowej firmy Microsoftu podczas targów E3. Wtedy wydawało się, że oglądamy nową grę na Xboksa One, ale Phil Spencer (wiceprezes Microsoft Studios) powiedział teraz serwisowi Polygon, że to był raczej materiał koncepcyjny, który niekoniecznie jest pełnoprawną produkcją przygotowywaną przez Black Tusk Studios. Poniżej możecie przypomnieć sobie omawiany materiał wideo.

Criterion Games

Matt Webster ze studia Criterion Games powiedział serwisowi IGN, że deweloper chciałby w okolicach tegorocznych targów E3 ujawnić swoją nadchodzącą grę. Criterion Games to zespół znany przede wszystkim za sprawą serii Burnout, strzelaniny Black i dwóch części cyklu Need For Speed. Targi E3 odbędą się w dniach 10-12 czerwca w Los Angeles.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Miasto Głupców
 2. Cannon Brawl
 3. F-22 Total Air War
 4. Dreamfall: Chapters
 5. Legend of Grimrock II
 6. Shadowrun: Dragonfall
 7. Nosgoth
 8. Metal Slug 3
 9. Fahr-Simulator Farschul-Edition 2013
 10. Hover: Revolt of Gamers
 11. Flight Unlimited
 12. F-22 Air Dominance Fighter
 13. Flight Unlimited Las Vegas
 14. Rain World

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Freedom Wars – trailer
 2. Tomb Raider – zwiastun na premierę Definite Edition
 3. Dragon Ball Z: Battle of Z – trailer #2
 4. Kingdom Come: Deliverance – kulisy produkcji #1
 5. Thief – kulisy produkcji – menu (PL)
 6. inFamous: Second Son – dziennik dewelopera #5 – Seattle
 7. BioShock: Infinite – Burial at Sea – epizod drugi - trailer