Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Sang-Froid: Tales of Werewolves (PC)
OkładkaSang-Froid: Tales of Werewolves (PC)

Sang-Froid: Tales of Werewolves PC

Połączenie gry akcji, cRPG oraz strategii z rodzaju tower defense. Sang-Froid: Tales of Werewolves jest debiutancką produkcją niezależnego studia Artifice. W projekt zaangażował się również Bryan Perro, autor cyklu powieści fantasy Amos Daragon.

Akcji | tower defense | elementy RPG | elementy strategiczne | indie

Sang-Froid: Tales of Werewolves Premiera PC

5kwietnia2013

producent: Artifice Studio wydawca: Artifice Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sang-Froid: Tales of Werewolves

Darkwood

Overlord II

Orcs Must Die! Śmierć orkom

Sang-Froid to produkcja łącząca elementy zręcznościówki, RPG i strategii. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia Artifice.

Akcja gry toczy się w Kanadzie w XIX wieku. Fabuła opowiada o losach dwóch braci, którzy próbują ocalić własną siostrę ściganą przez samego Diabła. Bohaterowie muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach i połączyć siły przeciwko wilkołakom, wendigo, duchom, opętanym zwierzętom i innym czyhającym na ich życie potworom. Opowieść pełnymi garściami czerpie z bogatych wierzeń ludu Innuitów. Warto dodać, że scenariusz współtworzył pisarz Bryan Perro. Autor ten znany jest głównie z popularnej serii powieści fantasy Amos Daragon.

Sang-Froid jest prawdziwym koktajlem gatunkowym i łączy elementy RPG, strategii i gry akcji. Każdej nocy Diabeł nasyła na nas hordy swoich sług. Naszym zadaniem jest odpieranie kolejnych fal ataków na chatę w lesie i niedopuszczenie do porwania siostry. Dnie spędzamy na przygotowaniach do obrony, w tym zwłaszcza na zastawianiu rozmaitych pułapek, takich jak m.in. doły z kolcami, sidła czy siatki wypełnione ciężkimi kamieniami. Możemy też budować wieże strażnicze połączone systemem stalowych kabli, pozwalającym na błyskawiczne przemieszanie się po rozległej mapie.

Zachód słońca zwiastuje przybycie bestii. Właściwe wykorzystanie wiatru niosącego zapach przynęty umożliwia zwabienie potworów wprost na zastawione pułapki. Z tymi monstrami, którym uda się przedostać, rozprawimy się za pomocą m.in. toporów i strzelb. Kluczową rolę w zabawie odgrywa strach. Przykładowo, ogień wywołuje przerażenie u wilków i prowadzi do chaosu w watasze, dzięki czemu łatwiej poradzimy sobie z ich wybiciem. Z dodatkową pomocą odrobiny oliwy możliwe jest nawet tworzenie olbrzymich ścian ognia.

Za sukcesy Sang-Froid nagradza nas punktami doświadczenia, które wydajemy na rozwój umiejętności bohaterów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sang-Froid: Tales of Werewolves: 12+

Sang-Froid: Tales of Werewolves Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7