Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Sang-Froid: Tales of Werewolves (PC)

Sang-Froid: Tales of Werewolves PC

Połączenie gry akcji, cRPG oraz strategii z rodzaju tower defense. Sang-Froid: Tales of Werewolves jest debiutancką produkcją niezależnego studia Artifice. W projekt zaangażował się również Bryan Perro, autor cyklu powieści fantasy Amos Daragon.

Akcji | tower defense | elementy RPG | elementy strategiczne | indie

PC Windows
Okładka Sang-Froid: Tales of Werewolves (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5kwietnia2013

Sang-Froid to produkcja łącząca elementy zręcznościówki, RPG i strategii. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia Artifice.

Akcja gry toczy się w Kanadzie w XIX wieku. Fabuła opowiada o losach dwóch braci, którzy próbują ocalić własną siostrę ściganą przez samego Diabła. Bohaterowie muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach i połączyć siły przeciwko wilkołakom, wendigo, duchom, opętanym zwierzętom i innym czyhającym na ich życie potworom. Opowieść pełnymi garściami czerpie z bogatych wierzeń ludu Innuitów. Warto dodać, że scenariusz współtworzył pisarz Bryan Perro. Autor ten znany jest głównie z popularnej serii powieści fantasy Amos Daragon.

Sang-Froid jest prawdziwym koktajlem gatunkowym i łączy elementy RPG, strategii i gry akcji. Każdej nocy Diabeł nasyła na nas hordy swoich sług. Naszym zadaniem jest odpieranie kolejnych fal ataków na chatę w lesie i niedopuszczenie do porwania siostry. Dnie spędzamy na przygotowaniach do obrony, w tym zwłaszcza na zastawianiu rozmaitych pułapek, takich jak m.in. doły z kolcami, sidła czy siatki wypełnione ciężkimi kamieniami. Możemy też budować wieże strażnicze połączone systemem stalowych kabli, pozwalającym na błyskawiczne przemieszanie się po rozległej mapie.

Zachód słońca zwiastuje przybycie bestii. Właściwe wykorzystanie wiatru niosącego zapach przynęty umożliwia zwabienie potworów wprost na zastawione pułapki. Z tymi monstrami, którym uda się przedostać, rozprawimy się za pomocą m.in. toporów i strzelb. Kluczową rolę w zabawie odgrywa strach. Przykładowo, ogień wywołuje przerażenie u wilków i prowadzi do chaosu w watasze, dzięki czemu łatwiej poradzimy sobie z ich wybiciem. Z dodatkową pomocą odrobiny oliwy możliwe jest nawet tworzenie olbrzymich ścian ognia.

Za sukcesy Sang-Froid nagradza nas punktami doświadczenia, które wydajemy na rozwój umiejętności bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Gry podobne do Sang-Froid: Tales of Werewolves

Wymagania wiekowe Sang-Froid: Tales of Werewolves

12+

Wymagania sprzętowe Sang-Froid: Tales of Werewolves

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Recenzja gry Sang-Froid - hybrydy strategii i RPG
Recenzja gry Sang-Froid - hybrydy strategii i RPG

Recenzja 9 kwietnia 2013, 13:00

Chociaż rozgrywka okazuje się ciekawa, złożona i umiarkowanie wciągająca, to nawet w niej da się znaleźć pewne potknięcia. Najbardziej przeszkadza to, że przez całą grę (czyli dwadzieścia misji, które można zaliczyć w jedno długie popołudnie) walczymy na jednej planszy. Choć rozszerza się ona o dalsze terytoria i ulega pewnym zmianom to każdorazowe rozpoczynanie zabawy w tym samym punkcie i w takiej samej okolicy potrafi być denerwujące. W pewnym momencie do gry wkrada się monotonia. Mimo że twórcy starali się urozmaicić rozgrywkę poprzez wprowadzanie kolejnych elementów i mechanik, to jednak pewien niesmak pozostaje. Ciągłe przełączanie się pomiędzy trybem strategicznym a bieganiem po znajomych terenach prędzej czy później musi się znudzić.