Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka F-22 Air Dominance Fighter (PC)

F-22 Air Dominance Fighter PC

Symulator myśliwca F-22 Raptor, wyprodukowany przez studio Digital Image Design. Akcja gry przenosi nas w rejon Morza Czerwonego i Półwyspu Arabskiego. Produkcja wyróżnia się wysokiej jakości oprawą graficzną i modelem lotu łączącym rasową symulację z elementami zręcznościowymi.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka F-22 Air Dominance Fighter (PC)

wydawca: Ocean

wydawca PL: Mirage Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1grudnia1997

15marca1998

pudełko PL

F-22 Air Dominance Fighter jest grą symulacyjną, w której możemy zasiąść za sterami amerykańskiego myśliwca F-22 Raptor. Za powstanie gry odpowiada studio Digital Image Design, mające na swoim koncie tak udane symulacje jak F-29 Retaliator czy TFX. Gra jest bezpośrednim sukcesorem wysoko ocenianej serii EF2000, w której pilotowaliśmy myśliwce Eurofighter Typhoon.

O F-22 głośno zrobiło się jeszcze na długo przed jego wejściem do służby w armii amerykańskiej. Nowoczesna technologia stealth, w której został on wykonany, sprawiała, że maszyna ta miała być praktycznie niewykrywalna dla radarów. W Air Dominance Fighter możemy na własnej skórze przekonać się o zaletach i wadach samolotu. Autorzy przygotowali trzy rozbudowane kampanie o rosnącym stopniu trudności, rozgrywające się nad Morzem Czerwonym, w Erytrei i Arabii Saudyjskiej. Oprócz „bohatera” gry, myśliwca Raptor, w grze odwzorowano całą gamę nowoczesnych maszyn wojskowych, z którymi przyjdzie nam się spotkać w powietrzu podczas wykonywania kolejnych zadań.

Gra studia Digital Image Design dokładnie symuluje możliwe awarie i zachowanie poszczególnych broni czy systemów samolotu myśliwskiego, jednocześnie oferując uproszczony i bardziej przystępny dla zwykłego gracza model lotu, w którym zautomatyzowano wiele mniej istotnych – zdaniem twórców – czynności. Ze sporym pietyzmem odtworzono kokpit F-22, złożony z czterech grup wyświetlaczy. Zostały one umieszczone na osobnych ekranach, co z jednej strony pozwala na bardzo szczegółowy monitoring samolotu, z drugiej zaś znacznie utrudnia sterowanie. Bez odpowiedniego treningu sprawne przełączanie się pomiędzy wirtualnymi kokpitami jest praktycznie niemożliwe.

Najmocniejszą stroną gry jest dopracowana oprawa graficzna, która, dzięki współpracy z akceleratorami 3D, wyróżnia Air Dominance Fighter spośród innych gier symulacyjnych. Wektorowa grafika pokryta jest teksturami, dającymi złudzenie rzeczywistego świata ze sporą ilością obiektów naziemnych. Dźwięk i muzyka stoją na nieco niższym poziomie. Standardowym odgłosom pola walki towarzyszą dźwięki wydawane przez samolot i niewyraźne rozmowy przez radio.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do F-22 Air Dominance Fighter

Wymagania wiekowe F-22 Air Dominance Fighter

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe F-22 Air Dominance Fighter

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 133
  • 16 MB RAM
  • 70 MB HDD
  • Windows 95