Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Flight Unlimited (PC)

Flight Unlimited PC

Zaawansowany symulator lotu od firmy Looking Glass, w którym możemy pilotować 5 szczegółowo odwzorowanych samolotów cywilnych. Gra zaskakuje niesamowitym realizmem oraz oprawą graficzną, która wyprzedza możliwości komputerów z połowy lat 90-tych.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka Flight Unlimited (PC)

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7czerwca1995

15września1995

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Flight Unlimited to zaawansowany symulator lotniczy, w którym możemy zasiąść za sterami pięciu wiernie odwzorowanych samolotów cywilnych. Gra została wyprodukowana przez studio Looking Glass, mające na swoim koncie prace przy dwóch pierwszych częściach Ultima Underworld oraz wysoko oceniane cyberpunkowe RPG System Shock z 1994 roku.

W przeciwieństwie do symulatorów wojskowych - gdzie, oprócz latania, uczestniczymy z reguły w szeregu misji bojowych lub patrolowych – Flight Unlimited stawia na czystą przyjemność, wynikającą z możliwości pilotowania samolotu. Twórcy skoncentrowali się na pięciu modelach cywilnych maszyn, z których każdy w rzeczywistości wykorzystywany jest do innych celów i odznacza się nieco inną charakterystyką. Wśród dostępnych modeli znajdziemy jednopłatowe samoloty akrobacyjne Bellanca Decathlon, Extra 300S i Sukhoi Su-31, dwupłatowiec Pitts Special S-2B oraz szybowiec Grob G103a Twin II.

Pod względem rozgrywki Flight Unlimited to tak naprawdę seria następujących po sobie lotów treningowych, w których pod czujnym okiem instruktora uczymy się tajników sztuki pilotażu – od najprostszych manewrów, po bardziej zaawansowane powietrzne ewolucje. Model lotu jest bardzo realistyczny: program symuluje m.in. opływ powietrza wokół powierzchni sterowych, co sprawia, że odwzorowane w grze samoloty zachowują się w przestworzach dokładnie tak, jak ich rzeczywiste odpowiedniki. Ci, którzy posiądą już niezbędne umiejętności, mogą oczywiście polatać sobie bez zobowiązań, korzystając z 4 dostępnych w grze lotnisk, położonych w Sedonie, Arizonie, Springfield oraz Vermont.

Ponieważ Flight Unlimited to jedna z pierwszych gier wypełniających po brzegi krążek CD-ROM, jej najmocniejszą stroną jest oczywiście oprawa audiowizualna. Modele samolotów odtworzone zostały w najdrobniejszym szczególe, zaś rozciągający się pod nimi teren wygląda jak zdjęcie lotnicze, wykonane z dużej wysokości. Ceną za tą wizualną ucztę są niestety stosunkowo wysokie wymagania sprzętowe. Wprawdzie do uruchomienia gry wystarcza 486 DX2, ale uzyskanie płynnej grafiki w rozdzielczości 1024x768 nie jest możliwe na większości współczesnych tytułowi komputerów domowych klasy Pentium.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Flight Unlimited

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Flight Unlimited

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • 25 MB HDD
  • DOS/Windows 95