Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2015, 11:35

autor: Patryk "Tyon" Greniuk

Wieści ze świata (Star Wars: Battlefront, P.T., Far Cry 4) 6/5/15

Dziś piszemy m.in. o szacunkach firmy Electronic Arts odnośnie sprzedaży Star Wars: Battlefront, usunięciu P.T. z PlayStation Store oraz specjalnej edycji Far Cry 4. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steam

Promocja dnia (do godziny 19:00 w czwartek, 7.4):

  • Turbo Dismount – obniżka 66% – 3,39 euro (ok. 13 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 8.5):

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 11.5) – obniżka cen 91 tytułów, WWW

Star Wars: Battlefront

Firma Electronic Arts szacuje sprzedaż gry Star Wars: Battlefront na poziomie 9-10 milionów egzemplarzy. Informacja ta została podana przez jednego z użytkowników serwisu NeoGAF. Niestety, nie otrzymaliśmy informacji, czy jest to sprzedaż tylko w pierwszym roku, czy przez cały cykl życia produkcji. Niezależnie od tego, szacunki wydają się być dosyć ostrożne. W przypadku tak nagłośnionej produkcji liczba sprzedanych kopii powinna przekroczyć zakładany pułap 10 milionów sztuk. Star Wars: Battlefront swoją światową premierę będzie miało 17 listopada na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

P.T.

P.T. (Playable Teaser), stanowiący przedsmak tego, co miało nas czekać w najnowszym Silent Hills, znika z PlayStation Store. Gry nie tylko nie można dodać do swojej biblioteki, ale nie ma już możliwości jej pobrania, nawet gdy jest ona przypisana do naszego konta. W produkcję grać mogą tylko ci, którzy mają ją zainstalowaną na dysku. Jest to kolejny cios w fanów horrorów od Konami. Następuje on kilka dni po informacji o anulowaniu Silent Hills.

Według najnowszych doniesień, P.T. nie zostało jeszcze zablokowane na serwerach europejskich, więc każdy chętny ma czas na ściągnięcie gry, zanim nastąpi aktualizacja PlayStation Store.

Killzone: Shadow Fall

Kalifornijski sąd oddalił pozew Douglasa Ladore'a przeciwko Sony. Spór dotyczył rozdzielczości, w jakiej działało Killzone: Shadow Fall. Według reklam, produkcja miała pracować w 1080p, podczas gdy taka jakość nie była osiągana w trybie multiplayer. Sytuacja ta tak zdenerwowała Douglasa Ladore'a, że postanowił pozwać odpowiedzialne za wydanie gry Sony o wprowadzenie w błąd. Oddalenie pozwu związane jest z zawarciem ugody między obydwiema stronami. Szczegóły porozumienia nie są znane.

Far Cry 4

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy we wczorajszych wieściach, gra Far Cry 4 w specjalnej edycji zostanie wydana na PC oraz PS4 19 czerwca 2015 roku. Najnowsza produkcja firmy Ubisoft w wersji Complete Edition wzbogacona zostanie o zawartość przepustki sezonowej, a więc m.in. o dodatki Valley of the Yetis, The Syringe oraz Hurk Deluxe Pack. Cena wydania oscylować ma wokół 59,99 euro (ok. 216 zł).

Metal Gear Solid

Snake doczeka się swojej kolekcji ubrań. - Wieści ze świata (Star Wars: Battlefront, P.T., Far Cry 4) 6/5/15 - wiadomość - 2015-05-06
Snake doczeka się swojej kolekcji ubrań.

Zamieszanie w Konami, związane z usunięciem nazwiska Hideo Kojimy ze wszystkich gier z serii Metal Gear Solid, w żadnym wypadku nie spowodowało, że firma spowolniła prace nad najnowszą częścią przygód Snake'a. Teraz dowiedzieliśmy się, że planowane jest wydanie specjalnej serii odzieży zatytułowanej "Metal Gear Solid: The 1984 Collection", nawiązującej stylistycznie do ubrań znanych z MGS. Nie zapowiedziano jeszcze kiedy kolekcja pojawi się w sprzedaży, ale możemy przypuszczać, że będzie to jeden z elementów promocji Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, który swoją premierę ma 15 września tego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: