Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Basement (PC)

Basement PC

Opracowana przez niezależne białoruskie studio Halfbus strategia ekonomiczna stanowiąca rozwinięcie darmowego prototypu, stworzonego na potrzeby konkursu Ludum Dare.

Strategiczne | ekonomiczne | gangsterskie | 2D | indie | side-scroll

PC Windows
Okładka Basement (PC)

producent: Halfbus

wydawca: Halfbus

Strona oficjalna

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia2015

wczesny dostęp

2019

Basement to wydana na pecety strategia ekonomiczna. Produkcję opracowało studio Halfbus i stanowi ona rozwinięcie pomysłów z darmowego prototypu stworzonego na potrzeby konkursu Ludum Dare 29.

W grze wcielamy się w utalentowanego naukowca, który nie może zdobyć pieniędzy na swoje ambitne badania, mające zaowocować nowymi lekami na raka. Nie chcąc porzucić czegoś, co może okazać się dziełem jego życia postanawia zarobić potrzebne środki samodzielnie poprzez produkcję i sprzedaż narkotyków.

Na początku rozgrywki gracz musi odnaleźć odpowiednią lokalizację do założenia laboratorium. Następnie buduje tam pierwsze pomieszczenia i rozpoczyna produkcję jednego z kilku typów narkotyków. Po ich sprzedaniu zyskuje fundusze, które inwestuje w dalszy rozwój biznesu. Pozwala mu to m.in. wybudować nowe pokoje, zatrudnić pomocników oraz ochronę.

Gdy zaczynamy karierę możemy pozwolić sobie co najwyżej na małą piwnicę, gdzie wyprodukujemy niewielkie ilości narkotyków, a następnie sprzedamy je bezpośrednio lokalnym ćpunom. Skala działalności jest taka mała, że nie zaprzątają nami sobie głowy policjanci i agenci służb federalnych. To pozwala nam na bezpieczną ekspansję, ale tylko do czasu. Prędzej czy później lokalny rynek ulegnie nasyceniu i konieczne stanie się nabycie ciężarówek do transportu towaru do innych lokalizacji. Im większa będzie nasz produkcja, tym większe zainteresowanie zaczniemy budzić u stróżów prawa oraz innych gangów.

Wraz z upływem czasu rozgrywka staje się coraz trudniejsza, a struktury łączące poszczególne elementy imperium narkotykowego coraz słabsze. Jeśli uda nam się pokonać te trudności to osiągniemy ostateczny cel i otrzymamy opcję udania się na przestępczą emeryturę. Możemy jednak również trafić do więzienia, choć nawet wtedy pojawi się szansa na ucieczkę i rozpoczęcia biznesu od nowa, z częścią ocalonych pieniędzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Basement

18+

Wymagania sprzętowe Basement

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 150 MB HDD, Windows XP SP2

Basement – czyli Breaking Bad jako gra
Basement – czyli Breaking Bad jako gra

wiadomość2 maja 2015

Do sprzedaży w Steam Early Access trafiła wczesna wersja gry Basement, czyli strategii ekonomicznej, w której zajmujemy się produkcją i sprzedażą narkotyków.