Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2014, 12:43

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Sniper Elite III: Afrika, The Last of Us, EA Sports Season Ticket) 22/8/14

Dziś piszemy m.in. o nowym DLC do Sniper Elite III: Afrika, darmowych mapach do trybu multiplayer w The Last of Us oraz rychłym końcu przepustki EA Sports Season Ticket. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w sobotę):

 1. Kinetic Void (wczesny dostęp) – obniżka 75% – 4,99 euro (ok. 21 zł), WWW

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek):

 1. 2K Weekend – gry firmy 2K przecenione nawet o 80%, WWW
 2. Dishonored – obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł), WWWza darmo przez weekend
 3. Assetto Corsa (wczesny dostęp) – obniżka 50% – 17,49 euro (ok. 73 zł)

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek) – obniżka cen 55 tytułów, WWW

Sniper Elite III: Afrika

Ukazała się już druga część dodatku Save Churchill do gry Sniper Elite III: Afrika. Belly of the Beast oferuje fabularną misję (można ją rozegrać samemu lub w trybie kooperacji), w której gracz musi wytropić niejakiego Raubvogela, dowódcę tajnego niemieckiego oddziału Schutzvollstrecker. DLC jest dostępne na Steamie w cenie 6,99 euro (ok. 30 zł), a w przyszłym miesiącu powinno pojawić się również na konsolach.

Minecraft

Studio 4J poinformowało na Twitterze, że Minecraft w wersji na PlayStation 4 prawdopodobnie ukaże się nieco później, jako że gra nie przeszła pomyślnie procesu certyfikacji firmy Sony. Oznacza to, że producent konsoli znalazł w produkcji jakiś błąd, który musi zostać naprawiony, zanim tytuł trafi na PlayStation 4. Do tej pory planowano, że Minecraft pojawi się na Xboksie One, PlayStation 4 i PlayStation Vita w sierpniu.

The Last of Us

Studia Naughty Dog zdecydowało się wypuścić za darmo dwie multiplayerowe mapy do The Last of Us (zarówno na PlayStation 4, jak i PlayStation 3). Gest ten ma być formą przeprosin za wciąż nierozwiązany problem długiego oczekiwania na połączenie. Twórcy obiecują poprawić system matchmakingu w ciągu najbliższych kilku tygodni.

PlayStation Vita

PS Vita Adventure Mega Pack - do wyboru z konsolą lub bez - Wieści ze świata (Sniper Elite III: Afrika, The Last of Us, EA Sports Season Ticket) 22/8/14 - wiadomość - 2014-08-22
PS Vita Adventure Mega Pack - do wyboru z konsolą lub bez

Firma Sony zapowiedziała wydanie w Europie zestawu PS Vita Adventure Mega Pack. Ma on oferować pięć gier zręcznościowych (do pobrania z PlayStation Store): Uncharted: Złota Otchłań, Tearaway, Gravity Rush, Escape Plan, TxK oraz 8-gigabajtową kartę pamięci – to wszystko w cenie 39,99 euro (ok. 167 zł). Można będzie także zaopatrzyć się w identyczny pakiet, ale dodatkowo zawierający konsolę PlayStation Vita, wyceniony na 199,99 euro (ok. 836 zł).

Diablo III

Od dziś do 27 sierpnia (do przerwy technicznej) fani Diablo III grający na komputerach PC i Mac, mogą zdobywać złoto 50% szybciej. Studio Blizzard zapowiedziało, że premia ma poprzedzać rychłą premierę patcha 2.1.0 do Diablo III: Reaper of Souls – sporej aktualizacji, która wprowadzi do gry nową zawartość, m.in. tryb sezonowy i tzw. Głębokie Szczeliny.

EA Sports Season Ticket

Program lojalnościowy Season Ticket od EA Sports zostanie zakończony w marcu 2015 roku – od tego czasu subskrypcji nie będzie się dało przedłużyć, a całkowicie wygaśnie ona dokładnie rok później. Roczny abonament oferuje użytkownikom PlayStation 3 i Xboksa 360 wcześniejszy dostęp do kolejnych odsłon sportowych serii gier dewelopera (FIFA, Madden, NHL, Tiger Woods PGA Tour oraz NCAA Football), jak również 20-procentową zniżkę na pakiety DLC do nich. Firma Electronic Arts tłumaczy decyzję tym, że coraz więcej osób przesiada się na nowe konsole. Zamiast tego wydawca skupi się na programie EA Access.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Renowned Explorers: International Society
 2. The Escapists
 3. MXGP: The Official Motocross Videogame
 4. FIFA 15
 5. Vector Thrust
 6. Galactic Civilizations III
 7. Sniper Elite III: Afrika
 8. Sword Art Online: Hollow Fragment

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Walking Dead: Season Two epizod #5 - No Going Back
 2. Destiny zwiastun na premierę
 3. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain rozgrywka z komentarzem twórców