Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2014, 13:13

The Witcher Battle Arena - pierwsze fragmenty rozgrywki

Studio CD Projekt RED rozpoczęło przyjmowanie zapisów na zamknięte beta testy mobilnego MOBA The Witcher Battle Arena. Przy okazji wypuszczono również zwiastun z pierwszymi fragmentami rozgrywki.

The Witcher Battle Arena ma zadebiutować jeszcze w tym roku. - The Witcher Battle Arena - zwiastun z fragmentami rozgrywki oznajmia rozpoczęcie zapisów na beta testy - wiadomość - 2014-08-22
The Witcher Battle Arena ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Na początku zeszłego miesiąca studia CD Projekt RED i Fuero Games zapowiedziały projekt The Witcher Battle Arena, czyli grę MOBA zmierzającą na urządzenia mobilne. Wtedy pokazano jednak tylko kilka screenów, a wypuszczony przy okazji zwiastun nie zawierał żadnych fragmentów rozgrywki. Te udostępniono dopiero teraz, publikując filmik ogłaszający rozpoczęcie przyjmowania zapisów na zamkniętą betę. Zainteresowani powinni udać się na oficjalną stronę i wyrazić chęć wzięcia udziału w testach. Warto wspomnieć, że obecnie przyjmowane są wyłącznie zgłoszenia posiadaczy urządzeń z systemem Android. Gra zmierza również na iOS i Windows Phone, ale na razie nie wiadomo, czy dla tych wersji również zostaną zorganizowane bety.

Zamknięte testy mają umożliwić autorom przetestowanie gry, wprowadzenie poprawek kodu sieciowego, wyłapanie błędów oraz lepsze zbalansowanie rozgrywki. W wersji beta udostępnionych zostanie ośmiu bohaterów, którzy w trybie Podboju będą walczyli na dwóch mapach w postaci Areny oraz Pustyni Korath. Gracze będą mogli także wypróbować wzorowany na grach RPG system rozwoju.

The Witcher Battle Arena oparte zostanie na fundamentach dobrze znanych miłośnikom tego gatunku. Zabawa polegać więc będzie na starciach pomiędzy dwoma grupami graczy, z których każdy pokieruje pojedynczym bohaterem. Jednocześnie, w zgodzie ze specyfiką gier mobilnych, autorzy zadbali o to, aby potyczki toczyły się w znacznie szybszym tempie niż w analogicznych produkcjach pecetowych. Naraz na mapie będzie mogło bawić się tylko sześć osób i zabraknie sterowanych przez sztuczną inteligencję jednostek sojuszniczych.

Na pecetach League of Legends i Dota 2 podzieliły między siebie rynek MOBA, pozostawiając dla konkurencji jedynie marne ochłapy. Na urządzeniach mobilnych sytuacja jest inna. Ukazało się już co prawda kilka dobrych produkcji z tego gatunku, takich jak Solstice Arena, Heroes of Order & Chaos czy Fates Forever, ale żadnej nie udało się zyskać wielkiej popularności. Kto wie, może sztuka ta uda się właśnie grze The Witcher Battle Arena.

  1. The Witcher Battle Arena, czyli League of Legends w świecie wiedźmina – zapowiedź i redakcyjne wrażenia z gry
  2. Oficjalna strona The Witcher Battle Arena
  3. Oficjalna strona Fuero Games
  4. Oficjalna strona CD Projekt RED