Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2014, 20:15

autor: Ender

The Witcher Battle Arena – CD Projekt RED zapowiada MOBĘ w uniwersum Wiedźmina

CD Projekt RED i studio Fuero Games zapowiedziały pierwszą grę MOBA umiejscowioną w świecie Wiedźmina. Rozgrywka ma opierać się na szybkich i maksymalnie kilkunastominutowych meczach, w których uczestniczyć będą dwie trzyosobowe drużyny graczy. Tytuł, funkcjonujący w modelu free-to-play, ukaże się na urządzeniach mobilnych korzystających z systemu Android, iOS-a oraz Windows Phone.

Ku zaskoczeniu wielu graczy, CD Projekt RED niespodziewanie zapowiedziało premierę pierwszej gry z gatunku MOBA, której akcja umiejscowiona została w bogatym uniwersum wiedźmińskiej sagi. The Witcher Battle Arena ukaże się w ostatnim kwartale tego roku, na tabletach i telefonach korzystających z systemów Android, Windows oraz iOS. Współproducentem tytułu jest specjalizujące się w grach mobilnych polskie studio Fuero Games, które realizuje wizję nakreśloną przez zespół CDPR, korzystając z dostarczonych przez niego materiałów, takich jak modele 3D czy tekstury. Pierwsze testy The Witcher Battle Arena powinny rozpocząć się w przeciągu najbliższych tygodni. Redaktorzy naszego serwisu mieli już okazję pobawić się z tytułem, a ich wrażenia znajdziecie tutaj.

Z racji obecności na platformach mobilnych, rozgrywka w The Witcher Battle Arena zostanie nieco uproszczona i przyśpieszona. W trakcie meczów rywalizować będą ze sobą dwie trzyosobowe drużyny, których zadaniem jest utrzymanie kontroli nad obeliskami umieszczonymi na niewielkich mapach. W przeciwieństwie do dużych gier MOBA na pecetach, bohaterom The Witcher Battle Arena nie będą towarzyszyć miniony, a więc sterowane przez AI stwory. Same mecze mają kończyć się zresztą po maksymalnie kilkunastu minutach. Żeby urozmaicić nieco rozgrywkę, w dwóch rogach areny umieszczono pojawiające się raz na jakiś czas przedmioty specjalne, a całą lokację przecinają strumienie wody spowalniające bohaterów. Po każdej bitwie mamy być nagradzani zestawem surowców, za które kupimy przedmioty przydatne w grze. Twórcy zapewniają, że pracują także nad innymi trybami zabawy, będącymi wariacją formuły MOBA. Oprawa graficzna The Witcher Battle Arena została przygotowane w trzech wymiarach, a akcja przedstawiana jest w widoku izometrycznym. Interfejs gry został przystosowany do obsługi za pomocą dotyku.

The Witcher Battle Arena ma funkcjonować w modelu free-to-play. Za prawdziwe pieniądze będziemy mogli kupić przedmioty zmieniające wygląd postaci, takie jak rozmaite skórki oraz szybciej odblokować nowych bohaterów, wśród których znajdą się stwory oraz postacie pojawiające się na kartach wiedźmińskich powieści i gier. Wśród dostępnych herosów nie zabraknie również samego Geralta.

Interfejs został przystosowany do potrzeb ekranów dotykowych - The Witcher Battle Arena – CD Projekt RED zapowiada MOBĘ w uniwersum Wiedźmina - wiadomość - 2014-07-01
Interfejs został przystosowany do potrzeb ekranów dotykowych
Na graczy czekać będzie bogata galeria bohaterów - The Witcher Battle Arena – CD Projekt RED zapowiada MOBĘ w uniwersum Wiedźmina - wiadomość - 2014-07-01
Na graczy czekać będzie bogata galeria bohaterów
  1. The Witcher Battle Arena, czyli League of Legends w świecie wiedźmina – zapowiedź i redakcyjne wrażenia z gry
  2. Oficjalna strona The Witcher Battle Arena
  3. Oficjalna strona Fuero Games
  4. Oficjalna strona CD Projekt RED