Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2017, 12:06

autor: Góral

Wieści ze świata (Sniper Elite 4, Ubisoft, Destiny 2) 20/7/2017

Dziś piszemy o aktualizacji 1.5.0 do gry Sniper Elite 4, wynikach finansowych Ubisoftu za drugi kwartał 2017 roku i rozpoczęciu beta-testów Destiny 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sniper Elite 4 – aktualizacja 1.5.0

Studio Rebellion opublikowało aktualizację 1.5.0 Sniper Elite 4, wypuszczoną przy okazji dodatku Deathstorm Part 3: Obliteration. Przede wszystkim doczekaliśmy się nowej, darmowej zawartości. Mowa np. o multiplayerowej mapie Bunker, lokacji do trybu survival Bunker, poziomie trudności Authentic Plus czy też nowych skórkach postaci, które da się odblokować w trybie dla wielu graczy. Oprócz tego dodano możliwości wyboru siatki celowniczej, czy też opcję zapamiętywania poziomu przybliżenia. Nie zabrakło oczywiście mniejszych poprawek, w tym tych związanych z używaniem skórek dla postaci w singleplayerze i kolizjami pojazdów w trybie co-op.

Wieści ze świata (Sniper Elite 4, Ubisoft, Destiny 2) 20/7/2017 - ilustracja #1

Wyniki finansowe firmy Ubisoft

Koncern Ubisoft opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku podatkowego 2017-18 (okres od 1 kwietnia do 30 czerwca bieżącego roku). Był to dla firmy bardzo pozytywny czas, w którym wygenerowano przychód na poziomie 202 milionów euro, a więc o 45,2% wyższym niż w tym samym okresie rok wcześniej. 162,4 miliona euro pochodzi z cyfrowej dystrybucji (wzrost o 55%), co oznacza, że rynek ten odpowiadał aż za 80,4% wszystkich przychodów branżowego giganta. Większość pieniędzy (190,4 miliona euro) przyniosła sprzedaż starszych gier Ubisoftu – tylko niewielka część przypada na wydane ostatnio tytuły. Wydawca nie wypuścił jednak w omawianym okresie żadnych hitów, mowa bowiem jedynie o grach TrackMania 2: Lagoon i Star Trek: Bridge Crew. Poinformowano także, że wypuszczone w marcu Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands jest jak na razie największym tegorocznym hitem w branży gier wideo (na podstawie danych GfK, NPD, Famitsu i Ubisoft).

Destiny 2 – rozpoczęto beta-testy

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od 18 lipca osoby składające zamówienia przedpremierowe na grę Destiny 2 w wersji na konsolę PlayStation 4 mogą bawić się w zamkniętej becie. Wczoraj dołączyli do nich gracze korzystający z Xboksa One, który skusili się na pre-order. Natomiast 21 lipca testy zostaną otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zabawa rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego i dostępna będzie na razie tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4 – PC-towcy muszą poczekać miesiąc dłużej.

Beta pozwala na zabawę w misji Homecoming, strike’u Inverted Spire oraz w trybach rywalizacyjnych i tych przeznaczonych do współpracy. Testy zakończą się 23 lipca.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.