Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka TrackMania 2: Lagoon (PC)
OkładkaTrackMania 2: Lagoon (PC)

TrackMania 2: Lagoon PC

Czwarta z pododsłon zręcznościowej gry wyścigowej Trackmania 2, będącej najpopularniejszą częścią serii rozwijanej przez francuskie studio Nadeo.

Wyścigi | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TrackMania 2: Lagoon Premiera PC

23maja2017

Steam

23maja2017

producent: Nadeo wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do TrackMania 2: Lagoon

Forza Horizon 3

The Crew

Need for Speed: Payback

TrackMania 2: Lagoon na platformę PC to kolejna odsłona TrackManii 2, w skład której wchodzą trzy gry – Canyon z 2011 roku, Stadium z czerwca 2013 roku oraz Valley z lipca tego samego roku. Za wszystkie produkcje odpowiedzialne jest studio Nadeo znane z tej serii gier wyścigowych oraz strzelanki ShootMania: Storm.

Mechanika

Produkcja kurczowo trzyma się zasad ustalonych przez poprzedniczki. Jest to zręcznościowa ścigałka, w której zmagamy się z innymi kierowcami na niecodziennych i pełnych rozmaitych atrakcji trasach. O ile same założenia się nie zmieniły, o tyle deweloper zatroszczył się o zupełnie inny klimat. TrackMania 2: Lagoon oferuje bowiem dostęp do 65 tropikalnych torów. Wcześniej jeździliśmy w kanionie, po błotnistych bezdrożach, autostradach i lokacjach znanych z gry Trackmania Nations Forever. Nowa produkcja oferuje zupełnie inne miejscówki – choć nie są one nowością w kontekście całej marki. Jest to bowiem przerobiony tropikalny archipelag z wydanej w 2016 roku gry Trackmania Turbo. Kręte trasy przebiegają przez niewielkie wysepki, pełne palm i piaszczystych plaż. Podczas wyścigów można też trafić na skocznie stworzone z wraków statków i zobaczyć na niebie sterowce.

Tryby gry

Podstawowym trybem rozgrywki jest kampania dla jednego gracza, jednak nie zapomniano o cieszącym się sporym zainteresowaniem wśród miłośników serii multiplayerze. Deweloperzy oddali do naszej dyspozycji sześć trybów – Time Attack, Round, Team, Cup, Laps oraz Chase. W zależności od wybranej formy zabawy jeździmy na czas, bierzemy udział w turniejach, walczymy o dobro drużyny itd. Ponadto każdy zainteresowany może skorzystać z edytora umożliwiającego tworzenie własnych tras i zawodów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI TrackMania 2: Lagoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

TrackMania 2: Lagoon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7800 lub lepsza
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8