Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2017, 12:10

autor: Marta "Lavdrynka" Kucharska

Doom otrzymał aktualizację 6.66 - bezpłatne DLC i darmowy weekend

Doom został zaktualizowany do wersji 6.66, która odblokowuje dla wszystkich graczy zawartość trzech dotąd wydanych DLC. Przemodelowany został również system rozwoju postaci w trybie wieloosobowym. Ponadto w weekend będzie można wypróbować grę za darmo oraz zakupić ją w promocyjnej cenie.

Najwidoczniej świetne wyniki Dooma na PC ucieszyły id Software na tyle, że deweloper postanowił zorganizować dla graczy małe święto. Gra otrzymała dzisiaj patch 6.66, ponadto przez weekend będzie można pograć za darmo oraz zakupić produkcję w promocyjnych cenach.

Numer 6.66 to nie tylko sprytna etykietka na kilka poprawek błędów, nowy patch wprowadza bowiem spore zamiany w trybie wieloosobowym. Przede wszystkim odblokowuje zawartość trzech dotąd wydanych DLC. W multiplayerze pojawi się zatem 9 nowych map, 3 bronie i 3 grywalne demony, a także dodatkowe pancerze oraz inne wyposażenie - wszystko co dotychczas dostępne było jedynie w płatnych DLC.

Doom otrzymał aktualizację 6.66 - darmowe dlc i darmowy weekend - ilustracja #1

Całkowicie przemodelowano system zdobywania elementów ekwipunku. Dotąd był on odblokowywany losowo, jednak wraz z nową łatką wprowadzony został nowy system, w ramach którego przedmioty można zdobyć poprzez wykonywanie określonych wyzwań, bądź osiągnięcie danego poziomu.

Oznacza to, że gracze mogą teraz dążyć do konkretnych upragnionych rzeczy, koncentrując się na związanych z nimi wyzwaniach, a nie tylko walcząc o wszystko i mając nadzieję na najlepsze.

Jeżeli mieliście już odblokowany jakiś ekwipunek, będziecie mogli zdecydować, czy chcecie zresetować swój postęp i zacząć od nowa, czy go zachować, aby skupić się na nowych przedmiotach. Wszyscy dotychczas zaangażowani weterani otrzymają specjalne odznaczenie, a dla tych, którzy zdołali już osiągnąć maksymalny poziom Zabójcy również czeka dodatkowy medal.

Patch 6.66 wprowadza również dokładniejsze karty zabójstw, poszerzone m.in. o informacje na temat broni, która nas uśmierciła oraz obrażeń, oraz ulepszony interfejs (HUD). Zamieniono także moduły hakujące na runy znane z trybu dla pojedynczego gracza – nie będzie trzeba ich już aktywować, nie będą także traciły swojej ważności. Więcej szczegółów oraz specjalnie przygotowane FAQ znajdziecie na blogu Bethesdy.

Doom otrzymał aktualizację 6.66 - darmowe dlc i darmowy weekend - ilustracja #2

A jeżeli jeszcze nie nabyliście swojej kopii Dooma, Bethesda przygotowała dla wszystkich platform Free Trial Weekend, w ramach którego będzie można wypróbować produkcję, ale także zakupić ją w promocyjnej cenie, czyli ok. 59 zł. Promocja potrwa od 18:00 w czwartek 20 lipca na Xbox One, od 19:00 w czwartek 20 lipca na PC oraz od 18:00 w czwartek 27 lipca na PlayStation 4. W ramach darmowego demo udostępnione zostaną dwa pierwsze etapy z kampanii fabularnej, SnapMap (narzędzie do tworzenia map) oraz tryb wieloosobowy – jeżeli później zakupicie grę, będziecie mogli przenieść swoje postępy.