Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeSwitchPC
Okładka The Trail: Frontier Challenge (Switch)
OkładkaThe Trail: Frontier Challenge (Switch)

The Trail: Frontier Challenge

Gra logiczno-survivalowa zaprojektowana w założonym przez Petera Molyneux studiu 22cans, które wcześniej stworzyło Godus i Curiosity.

Symulacje | sandbox | elementy RPG | survival | elementy przygodowe | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Trail: Frontier Challenge Premiera

16sie2017

PC

28lut2018

Switch

Gry podobne do The Trail: Frontier Challenge

Morphite

Metroid Prime 4

The Trail: Frontier Challenge to odświeżona i rozbudowana wersja prostej gry survivalowej pod tytułem The Trail: A Frontier Journey, opracowanej przez zespół 22 Cans Studios. Firma została założona przez Petera Molyneux – osobę, której zawdzięczamy powstanie takich tytułów jak seria Fable czy kultowe cykle Dungeon Keeper i Syndicate. Pierwowzór z 2016 roku trafił na urządzenia mobilne – opisywana pozycja pojawiła się natomiast na platformie PC i Switch.

Fabuła

W The Trail: Frontier Challenge gracz wciela się w jednego z pionierów – podróżników, którzy przybijają do brzegów Nowego Świata, czyli inspirowanej Ameryką Północną niezbadanej krainy skrywającej niezliczone tajemnice. Nadrzędnym celem, jaki nam przyświeca, jest dotarcie do miasteczka Eden Falls, gdzie możemy się osiedlić i dbając o jego rozwój, stopniowo wspinać się po szczeblach drabiny społecznej, by pewnego dnia podjąć próbę objęcia funkcji burmistrza.

Mechanika

W wydanym na platformę PC i Switch The Trail: A Frontier Challenge akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podczas spokojnej eksploracji kolejnych zakamarków świata (składają się na niego malownicze doliny, przysypane śniegiem szczyty gór czy choćby suche, niemal pustynne rejony; orientację w terenie ułatwia dwuwymiarowa mapa) nie tylko walczymy o przetrwanie i szukamy miejsc do rozbijania obozowisk (gdzie możemy się przespać i zregenerować nadwątlone siły), lecz także nieustannie rozwijamy bohatera. Protagonista może reprezentować jedną z pięciu profesji – możemy zatem wcielić się w drwala, kucharza, krawca, poszukiwacza oraz myśliwego. W miarę postępów nasz podopieczny zdobywa punkty umiejętności i awansuje na kolejne poziomy, by w rezultacie stać się prawdziwym mistrzem danego zawodu.

Istotną rolę w grze odgrywa rozbudowany system craftingu. Pozwala on na wytwarzanie przydatnych przedmiotów i ubrań w oparciu o pozyskane surowce; kiedy już uda nam się ostatecznie osiedlić w wyżej wspomnianej mieścinie, wykonać możemy również meble do naszego domu. W trakcie zabawy warto pamiętać o rozsądnym zarządzaniu ekwipunkiem – w odróżnieniu od rozwiązań z The Trail: A Frontier Journey nasz plecak ma ograniczoną pojemność, a każdy przedmiot ma określoną wagę; ten ostatni aspekt gry przekłada się na szybkość poruszania się bohatera.

Co ciekawe, nie jesteśmy skazani na samotną wędrówkę. Towarzystwo może nam zapewnić zarówno pies będący naszym wiernym kompanem, jak i pozostali gracze kontrolujący postacie podobne do naszej. To właśnie z nimi wymieniamy się zdobytymi przedmiotami i handlujemy – istnieje nawet możliwość łączenia się w całe społeczności, by wspólnie dążyć do osiągnięcia konkretnego celu. Urozmaiceniem przygód są specjalne konkurencje i wyzwania pokroju wyścigów, jakim możemy stawić czoła w toku przygody.

Kwestie techniczne

Minimalistyczna oprawa graficzna The Trail: A Frontier Challenge może się podobać. Autorzy postawili na kreskówkową stylistykę opartą na prostych, kolorowych bryłach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe The Trail: Frontier Challenge: 12+

PC
Switch