Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2016, 14:22

Wieści ze świata (Shadow Warrior 2, The Division, CoD: Modern Warfare Remastered, Gigantic, NieR: Automata, Tales of Berseria) 9/12/2016

Dziś piszemy o pierwszym darmowym DLC do Shadow Warrior 2 (The Way of the Wang), nadchodzącym wsparciu dla DirectX 12 w The Division, łatce z brakującymi multiplayerowymi mapami do Call of Duty: Modern Warfare Remastered, starcie otwartych beta-testów Gigantic oraz o terminie udostępnienia wersji demo gier NieR: Automata i Tales of Berseria. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shadow Warrior 2 z darmowym DLC The Way of the Wang

Studio Flying Wild Hog wypuściło pierwsze darmowe DLC do świetnej polskiej strzelanki Shadow Warrior 2, zatytułowane The Way of the Wang. Wprowadza ono dodatkową lokację – przyłączoną do głównego „hubu” – w której można przejść siedem specjalnych prób. Za ich pomyślne ukończenie zostaniecie nagrodzeni bogatszymi opcjami w zakresie rzemiosła i nową bronią – toporem Pięść Gozu. Ponadto zapewniono większe wyzwanie, rozbijając najwyższy poziom trudności (Insane) na trzy szczeble. Dodatek instaluje się automatycznie, wraz ze świeżą aktualizacją (oznaczoną numerem 1.1.6.0), która oferuje szereg poprawek, dotyczących przede wszystkim trybu multiplayer. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

The Division na PC wkrótce otrzyma wsparcie dla DirectX 12

Studio Ubisoft Massive poinformowało, że w przyszłym tygodniu Tom Clancy’s The Division otrzyma patch wprowadzający wsparcie dla DirectX 12. Według twórców poprawi to działanie gry przy wysokich rozdzielczościach. Oprócz tego łatka podniesie wydajność, zmniejszając obciążenie procesora, i wyeliminuje kilka innych niedoróbek.

Wieści ze świata (Shadow Warrior 2, The Division, CoD: Modern Warfare Remastered, Gigantic, NieR: Automata, Tales of Berseria) 9/12/2016 - ilustracja #2

Call of Duty: Modern Warfare Remastered - wkrótce więcej map

Firma Activision poinformowała, że 13 grudnia Call of Duty: Modern Warfare Remastered otrzyma aktualizację, w której znajdzie się sześć brakujących map do trybu wieloosobowego (gra zadebiutowała z dziesięcioma spośród szesnastu oryginalnych aren z Call of Duty 4: Modern Warfare). Ponadto w grze pojawią się dwa nowe tryby rozgrywki: Hardpoint i Gun Game. Przypomnijmy, że remaster wciąż jest dostępny jedynie jako dodatek do najdroższych wydań Call of Duty: Infinite Warfare, ale być może w przyszłości wydawca będzie sprzedawał go również odrębnie.

Gigantic – start otwartych beta testów

Zgodnie z niedawną zapowiedzią, studio Motiga i firma Perfect World Entertainment rozpoczęły otwarte beta-testy Gigantic – sieciowej gry akcji TPP, która oferuje styl rozgrywki znany z gatunku MOBA. W testach mogą wziąć udział użytkownicy pecetów (z systemem Windows 10) i konsoli Xbox One, na których czekają do wypróbowania trzy mapy i sześć postaci (w cotygodniowej rotacji). Oczywiście z czasem zawartość będzie rozbudowywana.

NieR: Automata – wersja demo wyjdzie 22 grudnia

Studio PlatinumGames i firma Sony doprecyzowały informacje z PlayStation Experience dotyczące wersji demo gry akcji NieR: Automata. Ujawniono, że zadebiutuje ono 22 grudnia (równocześnie na całym świecie, ale tylko na PlayStation 4). Przypomnijmy, że podczas imprezy ustalono również nową datę premiery tytułu – 7 marca (termin dotyczy PC i PS4).

Tales of Berseria – wersja demo i pre-order

Firma Bandai Namco poinformowała, że 10 styczna ukaże się wersja demo gry jRPG Tales of Berseria na PC (Steam) i PlayStation 4. Ponadto rozpoczęto przyjmowanie zamówień przedpremierowych na platformie dystrybucji cyfrowej firmy Valve Software, a wkrótce taka sama możliwość powinna pojawić się w polskim PlayStation Store. Wypuszczono też widoczny poniżej materiał wideo z próbką angielskiego dubbingu (uwaga na spoilery). Na koniec przypomnijmy, że premiera zachodniej wersji Tales of Berseria nastąpi pod koniec stycznia 2017 roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej