Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2016, 13:57

autor: luckie

Obsidian Entertainment zwalnia część ekipy pracującej nad Armored Warfare

Studio Obsidian Entertainment poinformowało o redukcji etatów w ekipie zajmującej się grą Armored Warfare. Zwolnienia są bezpośrednim wynikiem decyzji wydawcy tytułu, firmy My.com, o częściowym przeniesieniu prac do swojego biura głównego.

Wygląda na to, że Armored Warfare, sieciowa gra free-to-play o czołgach, przechodzi jakieś zawirowania. Odpowiedzialne za produkcję studio Obsidian Entertainment (twórcy Tyranny, Pillars of Eternity, Fallout: New Vegas i wielu innych uznanych RPG-ów) poinformowało, że w najbliższym czasie ekipę dotkną zwolnienia. Ile osób straci pracę, tego nie wiadomo, ale zapewniono, że nie wpłynie to na żadne inne projekty studia, z wyjątkiem rzecz jasna Armored Warfare. Bezpośrednią przyczyną redukcji jest decyzja wydawcy gry, rosyjskiej firmy My.com, o przeniesieniu części prac nad nią do swojego głównego biura w Moskwie.

Armored Warfare toczy zaciekły bój o graczy. - Obsidian Entertainment zwalnia część ekipy pracującej nad Armored Warfare - wiadomość - 2016-12-09
Armored Warfare toczy zaciekły bój o graczy.

Pierwszy raz o zwolnieniach w studiu mogliśmy się dowiedzieć dwa dni temu, gdy na Twitterze Chris Avellone z Obsidianu przekazał pracownikom dotkniętym redukcją zaproszenie od firmy Activision. Choć decyzja już zapadła, proces ten będzie przeprowadzany stopniowo przez kilka najbliższych miesięcy.

Trudno powiedzieć, jak zwolnienia w Obsidianie wpłyną na Armored Warfare. Twórcy zapewniają, że prace nad grą będą dalej kontynuowane. W oficjalnym komunikacie wydawca tytułu obiecał, że rok 2017 będzie ważnym okresem dla gry. Wkrótce otrzyma ona m.in. aktualizację Balance 2.0, dalsze wsparcie dla Globalnych operacji oraz sporo nowej zawartości.

Trzeba jednak przyznać, że produkcja wytoczyła działa przeciwko bardzo silnej konkurencji, jaką stanowi niesamowicie popularne World of Tanks od studia Wargaming oraz War Thunder od Gaijin Entertainment. O ile w Europie nie ma problemów z zabawą wieloosobową, o tyle gracze ze Stanów Zjednoczonych narzekają na bardzo małą liczbę graczy na serwerach.

Od października 2015 roku Armored Warfare znajduje się w fazie otwartej bety i jest stopniowo uaktualniane do pełnej wersji. Pomimo że w produkcję da się grać za darmo, to niedawno ukazała się ona w pudełkowej edycji, oferującej garść zawartości premium, m.in. czołg BWP-1m (IV tier), 60 dni konta premium, 1500 złota oraz 2 miliony kredytów. W naszym kraju dostępna jest w wersji z polskimi napisami nakładem firmy Cenega.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Armored Warfare