Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2016, 13:28

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Nowy patch w World of Warships i wiadomość od deweloperów H1Z1 - Sieciowe Wieści (07/12/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o nowej mapie w EVE Valkyrie, aktualizacji w World of Warships i plotkach o śmierci H1Z1: Just Survive.

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nadchodzącej aktualizacji do kosmicznego symulatora MMO EVE: Valkyrie, nowej grywalnej postaci na publicznym serwerze testowym gry Heroes of the Storm, kolejnym patchu w World of Warships, wycieku informacji do sieci podczas grudniowego wydarzenia w World of Tanks oraz o łapiącej ostatni haust rynkowego powietrza H1Z1: Just Survive.

Nowa mapa w EVE: Valkyrie

Kosmiczny symulator MMO, wykreowany na potrzeby gry EVE Online przez Crowd Control Productions, doczekał się nowej aktualizacji. Co daje najnowszy patch? Przede wszystkim gracze zyskali możliwość dostosowania wyglądu swoich postaci (tak zwanej customizacji) przez nabywanie różnych części ubioru w odpowiednich sklepach. Prócz tego do gry dodano mapę o nazwie „Gateway”, która wyróżnia się nową, unikalną strukturą i budową. Dodatkowo, w nowej łacie pojawiło się kilka wizualnych smaczków, takich jak lodowe asteroidy.

Patch 0.5.15 dla World of Warships już dostępny

Nowy patch w World of Warships i wiadomość od deweloperów H1Z1 - Sieciowe Wieści (07/12/2016) - ilustracja #1

Jak już przy temacie aktualizacji jesteśmy, nie można przejść obojętnie obok kolejnego patcha do gry World of Warships. Najnowsza łatka nosi numer 0.5.15 i wprowadza sporo świeżości do gry. Przede wszystkim gracze dostali możliwość uczestniczenia w kampaniach. Jest to specjalny tryb gry, w którym nowi użytkownicy mogą zapoznać się z podstawami rozgrywki, zaś starzy wyjadacze mogą doszlifować swoje umiejętności i wygrać cenne nagrody. Tryb ten składa się z szeregu misji, które muszą zostać ukończone jedna po drugiej - zaliczenie jednego zadania odblokowuje kolejne. W efekcie gracz otrzymuje specjalną, cenną nagrodę (np. okręt Premium). Misje te można wykonywać od 8. poziomu konta.

Następną nowością jest dodanie do kolejnych japońskich niszczycieli oraz spore zmiany w drzewku technologicznym tej nacji. Pojawiły się w nim takie okręty, jak Akatsuki oraz Shiratsuyu na poziomie VII, Akizuki na tierze VIII oraz Yugumo (tier IX). Wiele okrętów zostało przeniesionych na inne poziomy (np. Mutsuki jest obecnie V tierem, zaś Fubuki spadł aż o dwa poziomy niżej – VI). Prócz tego Wargaming mocno pozmieniało parametry niektórych okrętów. Lista zmian jest dostępna pod tym linkiem.

Ostatnią ze znaczących zmian jest dodanie możliwości tworzenia dynamicznych dywizjonów. Jest to prosty system pozwalający zaprosić do dywizjonu dowolnego gracza, którego spotkaliście na polu bitwy i który znajduje się w Waszej drużynie. Po zakończeniu bitwy, dywizjon zostaje automatycznie rozwiązany.

Pełną listę zmian, dostępnych w łacie 0.5.15, znajdziecie tutaj.

H1Z1: Just Survive – tytuł jeszcze żyje

Produkcja Daybreak Game Company od zawsze wywoływała mieszane uczucia. Zaczęło się od nieudanej bety, którą gracze przyjęli raczej chłodno. Dalej gra zaczęła się odbijać od dna, by po rocznym statusie Early Access na Steam zostać podzieloną na dwa niezależne tytuły. Część Just Survive zyskała miano typowego survivalu i skupia się na eksploracji, pozyskiwaniu surowców oraz walce z niebezpieczeństwami świata opanowanego przez tajemniczy wirus. Ostatnia aktualizacja miała miejsce dobre 2 miesiące temu, co dało graczom mocno do myślenia, czy aby prace nad rozwijaniem gry ciągle trwają. Milczenie przerwali sami deweloperzy, którzy na oficjalnej stronie gry zamieścili nową notatkę.

Post zaczyna się od przeprosin za wspomniany patch, który według autorów, nie jest najlepszym, jaki wydali. Dalej następuje zapewnienie, że prace ciągle trwają. Świadczyć o tym mają liczne aktualizacje serwera testowego i ciągły kontakt ze społecznością gry. Na koniec pada dobitne zdanie, że Survive nie jest martwy, a wręcz przeciwnie – dopiero zaczyna żyć. Pytanie czy jest to „życie” jako zombie, czy jako osoba, która przetrwała apokalipsę?

Cała notatka od deweloperów do przeczytania pod tym linkiem.

Winter Veil oraz Ragnaros w Heroes of the Storm

Na publicznym serwerze testowym pojawił się nowy patch, który daje graczom możliwość zagrania nową postacią – Ragnarosem. Nie jest to wielka niespodzianka, gdyż informacja o pojawieniu się „Raggy’iego” została ujawniona na tegorocznym Blizzconie. Prócz nowej postaci, użytkownicy gry mogą zobaczyć, co czeka na nich w tegorocznym wydarzeniu „Winter Veil”.

Przede wszystkim jest to bonus do punktów doświadczenia, który w tym roku wynosi aż 25%. Dodatkowo na graczy czeka specjalne, dosyć proste zadanie „Winter Veil Event Quest”, w którym muszą rozegrać 25 gier w trybie matchmaking. W nagrodę każdy gracz otrzyma Specjalny Śnieżny Portret oraz, znanego z Diablo III, Goblina ze Skarbami, jako wierzchowca.

„Winter Veil” rozpocznie się 14 grudnia 2016 roku, a zakończy 4 stycznia 2017 roku.

Przeciek adwentowy w World of Tanks

Tradycyjnie, jak co roku, na okres grudnia w grze World of Tanks pojawił się „Kalendarz Adwentowy”. Jest to specjalne wydarzenie, w którym na graczy czekają różne prezenty. Całość ma przypominać te prawdziwe kalendarze adwentowe, z których każdego dnia dzieci mogły zjeść jedną czekoladkę. Wyjątkowość tego eventu polega na tym, że codziennie pojawi się inna oferta, które będzie ważna tylko przez 24h. Zazwyczaj są to spektakularne zniżki lub pojazdy Premium, które można zdobyć tylko za gotówkę.

Niestety tegoroczne wydarzenie może odbić się czkawką w firmie Wargaming, gdyż do sieci wyciekła lista atrakcji, jakich można się spodziewać w danym dniu. W ten sposób gracze, którzy czytają wszelkie serwisy z informacjami o WoT, wiedzą już na co warto zachować pieniądze. Na tę chwilę kalendarz zgadza się co do joty z rozpiską, która pojawiła się w sieci.