Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS4XONE
Okładka Her Majesty's Spiffing (PC)

Her Majesty's Spiffing

Trójwymiarowa gra przygodowa sfinansowana w serwisie Kickstarter, będąca debiutancką produkcją irlandzkigo studia BillyGoat Entertainment. Her Majesty’s Spiffing opowiada humorystyczną historię osadzoną w czasach współczesnych.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | humorystyczne | crowdfunding

Okładka Her Majesty's Spiffing (PC)

data premiery gry:

7gru2016

PC XONE

13gru2016

PS4

1lut2018

Switch

Her Majesty’s Spiffing to trójwymiarowa gra przygodowa sfinansowana w serwisie Kickstarter w 2014 roku. Tytuł przeznaczony na PC, Switch itd. został stworzony przez niewielkie irlandzkie studio BillyGoat Entertainment, dla którego jest to pierwszy większy projekt.

Fabuła

Historia opowiadana w Her Majesty’s Spiffing ma prześmiewczy charakter. Królowa Wielkiej Brytanii, po wydarzeniach z lata 2016 roku i pogłębiającej się izolacji mocarstwa, postanowiła rozszerzyć imperium; niestety obecne czasy nie pozwalają jej po prostu, jak przed wiekami, najechać i podbić sąsiadów. W związku z tym władczyni zwróciła się w stronę gwiazd. Powołała do życia rządową organizację Special Planetary Investigative Force For Inhabiting New Galaxies, która przygotowuje się do pierwszej załogowej wyprawy kosmicznej. Jej celem jest utworzenie Galaktycznego Imperium Brytyjskiego.

Mechanika

Rozgrywka w Her Majesty’s Spiffing na PC, Switch itd. nawiązuje do klasycznych przygodówek, co nie dziwi, gdyż deweloperzy od samego początku mówili, że inspirują się twórczością Tima Shafera, Rona Gilberta, Gary’ego Winnicka czy też Dave’a Grossmana. Zabawa polega więc głównie na przemierzaniu kolejnych lokacji w poszukiwaniu przedmiotów, które są niezbędne w rozwiązywaniu napotkanych problemów. Ponadto ważną rolę odgrywają dialogi popychające fabułę do przodu. Dodatkowo rozgrywkę urozmaicają proste minigierki.

Kwestie techniczne

Her Majesty’s Spiffing na PC, Switch itd. nie jest produkcją o poważnej tematyce, więc humorystyczny gameplay uzupełniany jest zabawnym, kreskówkowym stylem graficznym. Deweloperzy przyłożyli się do roboty i zadbali przede wszystkim o zróżnicowane i szczegółowo wykonane lokacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Her Majesty's Spiffing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Her Majesty's Spiffing

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9500 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7
PC
XONE
PS4
Switch