Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2012, 15:06

Wieści ze świata (Rockstar, ZeniMax, PlayStation Plus) 30/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o braku firmy Rockstar na E3, nowych nazwach zarejestrowanych przez firmy ZeniMax i Square-Enix oraz rzekomych planach Sony odnośnie usługi PlayStation Plus.

Horrid Henry i Dungeons Gold – przeceny

Dzisiejszą ofertą dnia na Steamie jest gra Horrid Henry, stworzona na podstawie znanej serii powieści. Produkcję można kupić za 1,20 euro (ok. 5 zł). Warto przypomnieć też o steamowym „szaleństwie w środku tygodnia”, w ramach którego przeceniono Dungeons Gold. Tytuł kosztuje 10,20 euro (ok. 45 zł).

Rockstar nie ma planów na E3

Przedstawiciel Rockstara poinformował serwis CVG, że firma nie ma żadnych planów w związku z E3 i nie będzie obecna na targach. To oznacza, że producent nie pokaże ani nie zapowie nowych gier. Taka wypowiedź może być sporym rozczarowaniem dla graczy, którzy oczekiwali ujawnienia daty premiery Grand Theft Auto V. Podejrzewało się, że otrzymamy ją jeszcze w tym roku, ale przy takich deklaracjach ze strony Rockstara jest to coraz mniej prawdopodobne.

Wieści ze świata (Rockstar, ZeniMax, PlayStation Plus) 30/5/12 - ilustracja #1

ZeniMax rejestruje nazwę Hearth Fire

Firma ZeniMax Media, w skład której wchodzi między innymi studio Bethesda Softworks, zarejestrowała nową nazwę: Hearth Fire. Tajemniczy zwrot zostanie zapewne wykorzystany w przyszłych projektach powiązanych z serią The Elder Scrolls. Wskazuje na to opis wniosku rejestracyjnego. Co więcej, jedna z książek z umiejętnościami, jakie można znaleźć w Skyrim, ma właśnie taki tytuł. Wygląda na to, że Bethesda szykuje się do zapowiedzi dodatków DLC do gry.

Zmiany w THQ

Firma THQ przechodzi kolejne zmiany – Danny Bilson, wiceprezes działu gier core’owych rezygnuje ze swojej posady, aby skupić się na innych działaniach. Wydawca wzbogaci się za to o innego wartościowego pracownika – Jasona Rubina, byłego producenta z Naughty Dog. Rubin odszedł ze studia w 2004 roku, więc odpowiada za jego wcześniejsze hity (np. Crash Bandicoot). Miejmy nadzieję, że te przetasowania pomogą THQ w wyjściu z kłopotów finansowych.

Powstanie sequel Unchained Blades

Magazyn Famitsu ujawnił, że powstanie druga odsłona gry Unchained Blades. Stworzy ją studio Furyu, któremu pomoże między innymi kompozytor Nobuo Uematsu (Final Fantasy). Gra, zatytułowana UnchainBlades Exiv, wyjdzie w Japonii 18 października w wersji na 3DS-a oraz PSP. Dla fanów z Europy ta produkcja jest jeszcze niedostępna – jej pierwsza część wyjdzie w USA dopiero w tym roku i nie wiadomo, czy w ogóle trafi na Stary Kontynent.

PlayStation Plus przejdzie lifting?

Eurogamer twierdzi, że firma Sony zaprezentuje na E3 nową wersję swojej płatnej usługi PlayStation Plus. Plotkuje się, że w ramach tego abonamentu będą udostępniane głośniejsze tytuły, w tym ekskluzywne gry na PlayStation Vita. Koncern rzekomo chce też położyć większy nacisk na DLC oraz usługi w chmurze. Wszystkie te zabiegi mają wspólny cel: poprawić ogólną jakość PlayStation Network na poszczególnych platformach. Podobno dzięki temu otrzymamy takie dodatki jak możliwość kupowania gier na konsole PlayStation z poziomu peceta.

Wieści ze świata (Rockstar, ZeniMax, PlayStation Plus) 30/5/12 - ilustracja #2

Square Enix rejestruje nazwę Deathless

Siliconera odkryła, że firma Square-Enix złożyła wniosek o rejestrację słowa Deathless. Niestety, na razie nie wiadomo, czym może być ten tajemniczy projekt. Wcześniej wydawca utrzymywał jednak, że pokaże w przyszłości 2-3 nowe serie i kilka innych gier. Mamy więc zapewne do czynienia z jedną z nich.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Project Copernicus

Snapshot

Metro: Last Light

Battlefield Play4Free

Mass Effect 3

Batman: Arkham City

World of Warplanes

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

LittleBigPlanet kulisy produkcji #1

Hitman: Rozgrzeszenie Saints Trailer

Among The Sleep teaser #1

Battlefield 3: Walka w zwarciu model zniszczeń

World of Warplanes zamknięta beta