Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2012, 12:06

autor: sathorn

THQ odnotowuje ogromne straty w 2012 roku fiskalnym

Firma THQ od pewnego czasu boryka się ze sporymi problemami finansowymi. Mimo zmiany strategii biznesowej, wydawca wciąż odnotowuje gigantyczne straty. Jak wielkie?

Firma THQ opublikowała raport finansowy dotyczący wyników w 2012 roku fiskalnym (okres od 1 kwietnia 2011 roku do 31 marca 2012 roku). Sytuacja wydawcy m.in. Metro: Last Light czy Saints Row: The Third nie przedstawia się różowo.

W 2012 roku fiskalnym THQ straciło 239,9 milionów dolarów, czyli nieco ponad sto milionów więcej niż w zeszłym roku. Sytuacji nie uratował nawet silny wzrost sprzedaży za pośrednictwem platform cyfrowej dystrybucji, która w perspektywie ostatniego kwartału zwiększyła się o 44 procent.

THQ odnotowuje ogromne straty w 2012 roku fiskalnym - ilustracja #1

THQ zanotowało w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2012 roku stratę wynoszącą 53,2 miliona dolarów, co jest wzrostem o 9,1 miliona w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Co prawda, wartość sprzedaży podskoczyła z 124,2 do 184,2 milionów dolarów, jednak koszta operacyjne okazały się przerastać zyski.

Firmie, mimo trudnej sytuacji finansowej, udało się jednak pochwalić kilkoma liczbami. THQ dostarczyło do sklepów nieco ponad 4,25 miliona kopii Saints Row: The Third. Wszystkie gry z tej serii osiągnęły tym samym wynik 11 milionów egzemplarzy. Nakład WWE `12 wyniósł do tej pory 2,2 miliona sztuk, natomiast UFC Undisputed 3 – 1,4 miliona.

Dyrektor i prezes THQ – Brian Farrell zaznaczył, że firma zmieniła swój charakter i obecnie jest nastawiona na wydawanie „wysokiej jakości, core’owych gier, wraz z towarzyszącymi im dodatkami sprzedawanymi drogą cyfrową”. Póki co, skutki nowej polityki, nastawionej na zapewnienie firmie rentowności nie mają swojego odbicia w statystykach, natomiast graczom we znaki może się dać niechęć THQ do dalszego finansowania produkcji Devil’s Third.

Podano także orientacyjne daty premier nadchodzących gier THQ: