Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPSVPS3
Okładka Snapshot (PC)
OkładkaSnapshot (PC)

Snapshot

Dwuwymiarowa platformówka z elementami gry logicznej. Kierujemy poczynaniami małego robota o imieniu Pic. Jest on wyposażony w wyjątkowy aparat fotograficzny, potrafiący usuwać obiekty z planszy, po której się poruszamy, a następnie przenosić je w zupełnie inne miejsce.

Logiczne | platformówki | 2D | indie

Snapshot Premiera

anulowana

PSV PS3

30sie2012

PC

Snapshot jest dwuwymiarową platformówką, łączącą w sobie zagadki i elementy znane z gier logicznych. Produkcja jest debiutem niezależnego amerykańskiego studia deweloperskiego Retro Affect. W 2009 roku tytuł został nominowany w do prestiżowej nagrody IGF i powstawał przez kilka lat, w zaledwie kilkuosobowym zespole.

Głównym bohaterem jest mały robot o imieniu Pic. Budzi się on sam w opuszczonym laboratorium, nie wiedząc dlaczego i jak się w nim znalazł, po czym wyrusza do lasu otaczającego budynek. Po drodze staje się posiadaczem wyjątkowego aparatu fotograficznego, który ułatwi mu trudną podróż

W trakcie rozgrywki gracze zwiedzają obszerne dwuwymiarowe plansze. Są one najeżone różnego rodzaju przeszkodami i łamigłówkami. Wspomniany już aparat jest naszym głównym narzędziem do radzenia sobie z przeciwnościami i rozwiązywania zagadek. Robiąc zdjęcia wycinkom scenografii lub pojedynczym obiektom przenosimy je na kliszę fotograficzną i dosłownie wycinamy z otoczenia. Uchwycone tak przedmioty możemy następnie umieścić w dowolnym miejscu poziomu. Jeżeli przechwycimy skrzynię leżącą w niedostępnym miejscu, to możemy ją następnie położyć tuż przed Pikiem, tak by mógł się po niej wspiąć na wysoką ścianę czy półkę skalną. Zdjęcia można dowolnie obracać, więc potrafimy też w ten sposób manipulować ruchem „zamrożonych” przedmiotów, by na przykład upuszczać je z wysokości.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Snapshot: Odpowiednia dla każdego wieku.

Snapshot Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GTS lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PSV
PS3
PC