Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2009, 12:35

autor: Piotr Doroń

Wieści ze świata (Ratchet & Clank Future: A Crack in Time, Uncharted 2: Among Thieves, Xbox Live) 5/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nagrywanie filmów z gier na Xboksie 360, dwa dema nowej odsłony Ratchet & Clank, Electronic Arts wspiera Project Natal i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nagrywanie filmów z gier na Xboksie 360, dwa dema nowej odsłony Ratchet & Clank, Electronic Arts wspiera Project Natal i inne. Zapraszamy do lektury.

38 Studios

Firma 38 Studios, która w maju bieżącego roku stała się właścicielem studia Big Huge Games (twórcy marki Rise of Nations), poszukuje trzech pracowników, którzy pomogliby wspomóc ją w produkcji gry na konsolę PlayStation 3. Najprawdopodobniej chodzi tu o pozycję z gatunku cRPG. Więcej szczegółów póki co niestety nie znamy. Wiemy jednak, że od pewnego czasu ekipa założona przez Curta Shillinga, byłego gracza baseballowej ligi MLB, pracuje nad grą MMORPG o tytule Copernicus.

Xbox 360

Z informacji dostarczonych serwisowi 1UP przez anonimowego dewelopera wynika, że Microsoft pracuje nad funkcją nagrywania filmów z gier, mającą stać się integralną częścią systemu Xbox Live. Materiały miałyby być przetrzymywane na dysku twardym konsoli oraz publikowane w ramach specjalnej zakładki XBL. Co ciekawe, przedstawiciele Microsoftu nie zaprzeczyli całkowicie tym plotkom, twierdząc, że nieustannie badają nowe kierunku rozwoju Xbox Live.

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time

Firma Insomniac Games, producent bardzo dobrze zapowiadającej się Ratchet & Clank Future: A Crack in Time poinformował, że wersja demonstracyjna najnowszej odsłony świetnego, zręcznościowego cyklu zostanie wydana w drugiej połowie tego miesiąca. Demo zostanie podzielone na dwie części – w jednej wcielimy się w Ratcheta, a w drugiej w Clanka. Powodem jest zbyt duży rozmiar demonstracji. Przypominamy, że europejski debiut pełnej wersji gry odbędzie się 30 października.

Uncharted 2: Among Thieves

Serwis Joystiq postanowił zamieścić na swych łamach specjalny artykuł poświęcony niezwykłej grze Uncharted 2: Among Thieves. Znajdziemy w nim szczegółowe biografie wszystkich najważniejszych bohaterów zawartych w grze, wraz ze zdjęciami. Przypominamy, że europejski debiut nowych przygód Nathana Drake’a odbędzie się już 16 października. Produkcja Naughty Dog zbiera rewelacyjne oceny (na średnim poziomie 97%, według Metacritic.com).

Wieści ze świata (Ratchet & Clank Future: A Crack in Time, Uncharted 2: Among Thieves, Xbox Live) 5/10/09 - ilustracja #1

Electronic Arts

Koncern Electronic Arts aktywnie wspiera rozwój Projectu Natal – specjalnego systemu sterowania dla Xboksa 360. Nie dziwi więc fakt, że najprawdopodobniej pracuje już nad grami mającymi go wykorzystywać. Jedną z nich zajmował się pracownik EA o nazwisku Ross Danielson (w okresie od maja do sierpnia 2009 roku). Wskazuje na to aktualizacja w CV pracownika, opublikowanym na łamach serwisu LinkedIn.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Avatar: The Game

Need for Speed: Nitro

Rage of the Gladiator

Shimano Xtreme Fishing

DJ Hero

Dragon Age: Początek

Deca Sports 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Brutal Legend

Mytheon

Przegląd Tygodnia - Smocze przygody video magazyn

Final Fantasy XIII

Assassin's Creed II - wersja PL

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony

Call of Duty: Modern Warfare 2

Cabela's Big Game Hunter 2010

Toy Soldiers

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry