Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWii
Okładka Shimano Xtreme Fishing (Wii)
OkładkaShimano Xtreme Fishing (Wii)

Shimano Xtreme Fishing Wii

Shimano Xtreme Fishing to zabawny symulator wędkarski, w którym oprócz wędki do dyspozycji graczy oddano harpuny oraz łuk. Miłośnicy połowu mogą zapolować między innymi na aligatory i rekiny.

Symulacje | wędkarstwo | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shimano Xtreme Fishing Premiera Wii

20października2009

pudełko PL

10sierpnia2010

producent: eV Interactive LLC wydawca: Mastiff wydawca PL: IQ Publishing

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Shimano Xtreme Fishing to symulator wędkarski potraktowany z przymrużeniem oka. Chociaż większość z nas kojarzy zapewne łowienie ryb z wędką i żyłką, to twórcy tej gry postanowili rozszerzyć możliwości graczy. Jest to jedna z nielicznych gier, w których na różne podwodne stworzenia możemy zapolować przy użyciu harpuna oraz łuku. Oczywiście w produkcji pojawiają się również bardziej klasyczne formy połowu, jak np. wędki Shimano Voltaeus czy żyłki AMS.

W grze możemy wędkować zarówno z pokładu łodzi, ale i schodząc bezpośrednio pod wodę. Do naszej dyspozycji oddano bowiem sprzęt do nurkowania, dzięki któremu zapolowanie na rekina nie jest problemem. Asortyment gracza uzupełnia wiele innych akcesoriów oraz specjalnych strzał. Tak wyrafinowane zabawki przydadzą się na pewno, bo w wodzie czyha na graczy 40 gatunków zwierząt, a wśród nich wielkie drapieżniki, jak wspomniane już rekiny lub aligatory.

Twórcy przygotowali sporych wiele ciekawych lokacji. Możemy odwiedzić zarówno zimne wody północno-amerykańskich rezerwatów, wodospady na Amazonce, zbiorniki wodne ukryte w cieniu ruin Majów, laguny umieszczone pomiędzy południowymi wyspami czy zamieszkałe przez rekiny okolice tropikalnych wysp.

Po wyborze ekwipunku gracz otrzymuje szereg zadań. Pozwalają one odblokować nowy sprzęt oraz ubrania. Przygotowano również tryb Free Fish, w którym możemy po prostu pływać i szukać ciekawych miejsc.

Shimano Xtreme Fishing oferuje całkiem przyzwoitą oprawę audiowizualną, potrafiącą wygenerować szczególnie ciekawie wyglądające obszary podwodne. Niejednokrotnie turnieje i zawody są rozgrywane przy specyficznych warunkach pogodowych, które wpływają w znaczący sposób na sposób zabawy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Shimano Xtreme Fishing cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Shimano Xtreme Fishing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.