Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360WiiPS3
Okładka Rapala Fishing Frenzy (X360)

Rapala Fishing Frenzy

Gra sportowa, podejmująca tematykę wędkarstwa. Uczestniczymy w połowie ponad 20 rzadkich gatunków ryb. Bawimy się dla własnej satysfakcji lub przystępujemy do turniejów wędkarskich.

Sportowe | wędkarstwo

Okładka Rapala Fishing Frenzy (X360)

producent: Fun Labs

data premiery gry:

30sie2008

PS3 X360 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rapala Fishing Frenzy to gra sportowa, podejmująca tematykę wędkarstwa. Opisywany produkt przygotowano w ścisłej współpracy z tytułową fińską firmą Rapala, największym światowym producentem przynęt oraz innych akcesoriów przydatnych w pracy wędkarza. Nie jest to pierwsza próba zaistnienia tej marki na rynku gier komputerowych. W przeszłości ukazywały się już bowiem między innymi takie tytuły jak Rapala Pro Fishing czy Rapala Tournament Fishing. Opisywany produkt jest dziełem firmy FUN Labs, znanej w głównej mierze za sprawą gier łowieckich z serii Cabela’s (m.in. Dangerous Hunts i Big Game Hunter).

Skutki współpracy z firmą Rapala objawiają się w szczególności na przykładzie markowego wyposażenia, które w trakcie właściwej rozgrywki staje się dla gracza w pełni dostępne. Oprócz wspomnianych już wcześniej przynęt wybiera się również same wędki, a także elementy ubioru. Do dyspozycji gracza oddano wiele ciekawych rozlewisk, zlokalizowanych w różnych zakątkach naszego globu. Jeśli zaś chodzi o sam połów, w grze obecnych jest około 25 wyjątkowo rzadkich i tym samym niełatwych do złowienia gatunków ryb. Zdobytymi okazami można pochwalić się przed znajomymi.

Lista dostępnych trybów zabawy obejmuje zarówno swobodny połów, bez konieczności sprostania odgórnie stawianym celom, jak i branie udziału w turniejach wędkarskich. W tym drugim przypadku zadbano o ponad dwadzieścia różnych imprez sportowych, mających na celu wyłonienie mistrzów wirtualnego połowu. Producent duży nacisk położył na możliwość ustalania poziomu skomplikowania rozgrywki. Początkujący wędkarze mogą więc skorzystać z uproszczonego modelu sterowania. Z myślą o wyjadaczach gatunku przygotowano z kolei bardziej zaawansowane ustawienia.

Wersje przeznaczone na PlayStation 3 oraz Xboxa 360 cechują się lepszą jakością oprawy audiowizualnej, co w szczególności widać na przykładzie dostępnych rozlewisk. Otoczenie przygotowane zostało z dbałością o najmniejsze detale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rapala Fishing Frenzy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS3
X360
Wii