Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2011, 13:54

Wieści ze świata (NecroVisioN, Plants vs Zombies, Crytek) 31/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie QuakeCon 2011, Plants vs Zombies na PS3, planach Cryteka względem serii TimeSplitters, a także plotkach o nowej odsłonie SSX. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie QuakeCon 2011, Plants vs Zombies na PS3, planach Cryteka względem serii TimeSplitters, a także plotkach o nowej odsłonie SSX. Zapraszamy do lektury.

QuakeCon 2011

Bethesda Softworks poinformowała, że tegoroczny QuakeCon – święto wszystkich fanów studia id Software i wymienionej wyżej firmy – odbędzie się 4 sierpnia w teksańskim Dallas. Więcej szczegółów na temat imprezy zostanie ujawnionych już wkrótce, za sprawą oficjalnej strony internetowej.

NecroVisioN

Nie mamy dobrych wieści dla osób bawiących się w trybie multiplayer z NecroVisioN. Firma 1C Company z dniem 15 marca wyłączy serwery obsługujące grę, uniemożliwiając tym samym toczenie rozgrywki sieciowej. Póki co podobny los nie jest planowany względem NecroVision: Lost Company – prequela gry, wyprodukowanej przez gliwickie studio The Farm 51.

Plants vs Zombies

Plants vs Zombies, będące jedną z najlepiej sprzedających się produkcji firmy PopCap Games, zostanie w niedalekiej przyszłości wydane na PlayStation 3. Produkcja będzie sprzedawana drogą cyfrowej dystrybucji (PlayStation Network), a pod względem zawartości będzie taka sama, jak edycja na Xboksa 360 (wydana na XBLA we wrześniu 2010 roku). W chwili obecnej nie znamy niestety daty debiutu gry.

Wieści ze świata (NecroVisioN, Plants vs Zombies, Crytek) 31/01/11 - ilustracja #1

PlayStation 3

Serwis Kotaku donosi, że wraz z kolejną aktualizacją systemu operacyjnego PlayStation 3, firma Sony wzbogaci konsolę o funkcję „cloud”, umożliwiającą zapisywanie stanów gier na zewnętrznym serwerze, a nie dysku twardym konsoli. Pozwoli to korzystać z save’ów nawet w przypadku, gdy będziemy chcieli zagrać w jakąś grę na nie swojej konsoli. Według plotek usługa ma być początkowo dostępna tylko dla użytkowników płatnego PlayStation Plus.

Crytek

Cevat Yerli, szef firmy Crytek, powiedział w rozmowie z redakcją serwisu Computer and Video Games, że rozmowy w sprawie kontynuacji serii TimeSplitters, do której prawa zostały zakupione wraz z pozyskaniem brytyjskiego studia Free Radical (obecnie Crytek UK), są prowadzone od pewnego czasu. Na jakiekolwiek oficjalne ogłoszenia jest jednak ciągle zbyt wcześnie. Aktualnie Crytek przygotowuje się bowiem do marcowej premiery Crysis 2.

SSX

Istnieje spora szansa na to, że Xbox 360 otrzyma w niedługim czasie dwie produkcje snowboardowe należące do cyklu SSX. Pierwszą jest zapowiedziane oficjalnie SSX: Deadly Descents. Kwestia druga wypłynęła na powierzchnie wraz z zarejestrowaniem przez Microsoft dwóch nowych domen internetowych: SsXKineCt.com i KinectSSx.com. Wynika z nich, że pozycja zrobi użytek z Kinecta, co może sugerować jej ekskluzywność względem pozostałych platform. W chwili obecnej są to jednak wyłącznie plotki.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Guild Wars 2

L.A. Noire

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Wiedźmin 2 - 6 szybkich faktów video zapowiedź

Killzone 3 - Multiplayer

Bulletstorm - Skillisode #3

Champions Online - Play free now

Crusader Kings II

Final Fantasy Type-0

RIFT - Cinematic

Shift 2: Unleashed - Kariera

Trinity: Souls of Zill O'll - EU trailer

World of Tanks - Open Beta

Gramy w Bulletstorm - tryb Echo Gramy!

Przegląd tygodnia - najlepsze gry lutego video magazyn

Dead Space 2 - atmosfera (PL)

LEGO Star Wars III: The Clone Wars – Z dziennika dewelopera (PL) - dubbing

Operation Flashpoint: Red River

Rage

SOCOM: Polskie Siły Specjalne