Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2014, 13:31

autor: luckie

Wieści ze świata (MiniDayZ, Trials Fusion, Total War: Rome II) 21/11/14

Dziś piszemy m.in. o premierze przeglądarkowej gry MiniDayZ, starcie beta-testów trybu multiplayer w Trials Fusion oraz nowym DLC do Total War: Rome II. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w sobotę, 22.11):

 1. Craft The World (wczesny dostęp) – obniżka 50% – 7,49 euro (ok. 32 zł), WWW

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek, 24.11):

 1. BattleBlock Theater – obniżka 66% – 5,10 euro (ok. 22 zł), WWW
 2. Chivalry: Medieval Warfare – obniżka 75% – 4,24 euro (ok. 18 zł), WWW, za darmo przez weekend

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 24.11) – obniżka cen 69 tytułów, WWW

MiniDayZ

MiniDayZ to propozycja dla fanów przeglądarkowych gier o zombie - Wieści ze świata (MiniDayZ, Trials Fusion, Total War: Rome II) 21/11/14 - wiadomość - 2014-11-21
MiniDayZ to propozycja dla fanów przeglądarkowych gier o zombie

Studio Bohemia Interactive udostępniło darmową grę przeglądarkową MiniDayZ. Ta dwuwymiarowa produkcja jest bezpośrednim nawiązaniem do „dużego” DayZ – choć można tu bawić się tylko w trybie single player, survivalowa tematyka jest zgrubsza ta sama. Gracze muszą zdobywać pożywienie i inne zasoby, konieczne do przetrwania w postapokaliptycznej Czernorusi, opanowanej przez zombie. Oprócz żywych trupów, na naszej drodze staną bezwzględni ludzie, sterowani przez AI. Grę da się pobrać z oficjalnego sklepu Bohemii Interactive.

Trials Fusion

Na początku 2015 roku zręcznościowa gra o motocyklach Trials Fusion otrzyma sieciowy tryb wieloosobowy. Zanim to nastąpi, wybrani gracze mogą wziąć udział w zamkniętych beta-testach, które rozpoczęły się w tym tygodniu ekskluzywnie na PC. Zaproszeni otrzymują nie jeden, a kilka kluczy do rozdania znajomym. Osoby, które do tej pory nie zdecydowały się na zakup Trials Fusion, albo nie chcą czekać na to, aż zostaną wylosowane z morza graczy, będą mogły uzyskać kody do bety multiplayera w inny sposób – firma Ubisoft ma dawać wskazówki jak je zdobyć, podczas streamów na żywo w serwisie Twitch.tv oraz na portalach społecznościowych typu Twitter czy Facebook. Ostatecznie 8-osobowy multiplayer ma być dostępny na PC, PlayStation 4 i Xboksie One, podczas gdy wersja na Xboksa 360 zaoferuje wspólną rozgrywkę dla maksymalnie 4 graczy.

Total War: Rome II

Wczorajszego wieczora na Steamie pojawiła się kolejna paczka trzech grywalnych frakcji do gry Total War: Rome II. Pakiet kultur Czarnomorskie kolonie wprowadza do głównej kampanii Kimmerię, Pergamon i Kolchidę – ich szczegółowy opis znajdziecie w tym miejscu. Cena tego DLC wynosi 7,49 euro (ok. 32 zł). Warto też dodać, że najnowszy patch do gry dodaje jedną darmową nację – Massilię, należącą do kultury greckiej.

Humble Weekly Bundle Joystiq

Serwis Joystiq we współpracy ze sklepem Humble Bundle przygotował zestaw cyfrowych gier PC, które trafiły do wyprzedaży w ramach nowego Humble Weekly Bundle. Za przysłowiowe „co łaska” możemy przez najbliższy tydzień wesprzeć fundację charytatywną The AbleGamers i uzyskać następujące produkcje: Beat Hazard Ultra, Intake, Dungeon of Elements oraz The Dream Machine. Wpłacając kwotę co najmniej 6 dolarów (ok. 20 zł) do paczki tej dorzucone zostaną: Slender: The Arrival i Primal Carnage. Z kolei 15 dolarów (ok. 51 zł) zagwarantuje nam dodatkowo dostęp do Costume Quest 2.

Xbox One

Brytyjskie sklepy podają, że do tej pory na Wyspach sprzedano 1 milion egzemplarzy konsoli Xbox One. Co więcej, przez ostatnie trzy tygodnie urządzenie firmy Microsoft miało przewagę nad PlayStation 4 pod względem sprzedaży w UK. Nie zmienia to jednak faktu, że konsola firmy Sony przekroczyła próg 10 milionów klientów na całym świecie jeszcze w sierpniu (do tej pory liczba ta urosła do 13,5 mln), podczas gdy nowemu xboxowi jeszcze się ta sztuka nie udała.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. LittleBigPlanet 3
 2. Dead or Alive 5 Last Round
 3. Bloodborne
 4. Fractured Space

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Crew 101 trailer (PL)
 2. Fractured Space Early Access trailer
 3. Dying Light pułapki
 4. Game of Thrones: A Telltale Games Series epizod #1 - Iron from Ice teaser
 5. Far Cry 4 Fabryka Anegdot (PL)
 6. Wander trailer
 7. Project HON trailer
 8. Project HON zwiastun rozgrywki
 9. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex Online trailer
 10. Rollers of the Realm zwiastun na premierę