Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Dream Machine (PC)

The Dream Machine PC

Tradycyjna gra przygodowa z gatunku „point and click”. Wcielamy się w nowego lokatora dziwnego bloku mieszkalnego, który powoli odkrywa jego tajemnice.

Przygodowe | point-and-click | indie | epizodyczne

PC Windows
Okładka The Dream Machine (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14grudnia2010

The Dream Machine jest tradycyjną grą przygodową z gatunku „point & click”, którą na tle innych produkcji tego typu wyróżnia oryginalna oprawa graficzna. Producentem tytułu jest małe szwedzkie studio Cockroach Inc, mające na koncie kilkanaście gier pecetowych, zarówno zręcznościowych jak i logicznych, wykonanych w technologii Flash.

The Dream Machine jest pierwszym dużym tytułem dewelopera. Aby ograniczyć koszty związane z produkcją, gra została podzielona na pięć samodzielnych i sprzedawanych osobno epizodów, ukazujących się po kolei na przestrzeni wielu miesięcy. Warto zaznaczyć, że przygodówka tuż po premierze została zauważona i doceniona przez krytyków, zdobywając nagrody na wielu festiwalach gier niezależnych.

Głównym bohaterem The Dream Machine jest Victor Neff, który wraz ze swoją świeżo poślubioną żoną Alicią przeprowadza się ze wsi do nowego mieszkania w mieście. Początkowo wszystko wydaje się układać znakomicie, ale wkrótce okazuje się, że wybrane przez parę lokum skrywa wiele dziwnych tajemnic. Victor znajduje notkę, naprowadzającą go na ślad tytułowej maszyny, pozwalającej przenieść się użytkownikowi do snów wybranych osób. Za sprawą urządzenia wybierze się więc w dziwaczną podróż do podświadomości swych sąsiadów oraz żony.

Rozgrywka w grze nie różni się do tego do czego przyzwyczaiły nas przez lata inne gry przygodowe Na ekranie widzimy postać głównego bohatera, którą możemy przemieszczać wybierając kierunek za pomocą kursora myszki. W taki sam sposób nawiązujemy interakcje z innymi obiektami oraz postaciami w grze. U góry ekranu znajduje się pasek ekwipunku, który pozwala na wybranie posiadanych przez nas przedmiotów. W trakcie zabawy rozwiązujemy zagadki logiczne i rozmawiamy z drugoplanowymi bohaterami tytułu.

Oprawa graficzna produkcji została wykonana za pomocą techniki, z którą mamy rzadko do czynienia w grach komputerowych. Podobnie jak w przypadku kultowego The Neverhood z 1995 roku, wszystkie postacie oraz tła The Dream Machine zostały wykonane ręcznie z gliny i kartonu, a następnie sfotografowane i animowane metodą poklatkową. Daje to wyjątkowy efekt, który w połączeniu z interesującymi projektami modeli i ich dobrym wykonaniem, wpływa na klimat oraz nastrój tytułu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Dream Machine

Wymagania wiekowe The Dream Machine

odpowiednia dla każdego wieku