Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWWW
Okładka MiniDayZ (WWW)
OkładkaMiniDayZ (WWW)

MiniDayZ WWW

Dwuwymiarowa, darmowa gra przeglądarkowa, stworzona przez fana, a następnie wzięta pod skrzydła przez firmę Bohemia Interactive. Produkcja powstała na kanwie gry survivalowej DayZ, wyrosłej z popularnego moda zaprojektowanego z myślą o strzelance ArmA II.

Akcji | zagraj za darmo | zombie | postapokalipsa | sandbox | 2D | survival | top-down

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MiniDayZ Premiera WWW

21listopada2014

producent: Bohemia Interactive Studio wydawca: Bohemia Interactive Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MiniDayZ jest darmową przeglądarkową grą akcji, zainspirowaną legendarną modyfikacją strzelaniny ArmA II firmy Bohemia Interactive. Tytuł został opracowany przez jednego z fanów gry macierzystej i zyskał na tyle duże uznanie wydawców, że zdecydowano się udostępnić go na stronie głównej DayZ.

Ogólne założenia rozgrywki nie odbiegają w znaczącym stopniu od tego, co proponowało nam DayZ. W grze przemierzamy więc znajome tereny fikcyjnej postkomunistycznej krainy zwanej Czarnorusią, którą jakiś czas temu nawiedziła straszliwa epidemia zombie. Wcielamy się w jednego z ocalałych, a naszym głównym zadaniem jest przeżycie w nieprzyjaznym środowisku. W tym celu zmuszeni jesteśmy eksplorować rozległe tereny w poszukiwaniu jedzenia oraz zapasów, niezbędnych do przetrwania. Ze znalezionych elementów tworzymy różne przydatne narzędzia oraz broń, która przyda nam się w konfrontacji z żywymi trupami. To czego musimy się wystrzegać, to inni ocaleni oraz większe grupy zombie, których pokonanie nie będzie już tak łatwe jak eliminacja pojedynczych osobników.

W odróżnieniu od gry macierzystej rozgrywka przeznaczona jest wyłącznie dla jednego gracza, zaś rozwój wydarzeń oglądamy z kamery zawieszonej wysoko nad głową naszej postaci. Oprawa graficzna gry zrealizowana została zaś w charakterystycznej oldskulowej stylistyce, przypominającej produkcje RPG z epoki 16-bitowców. Sterowanie w grze jest proste i intuicyjne, aczkolwiek autor gry odtworzył z dużą pieczołowitością również niektóre mankamenty techniczne oryginału, jak np. niedogodności w obsłudze ekranu ekwipunku.

Aby zagrać w MiniDayZ konieczne jest założenie darmowego konta na stronie dewelopera.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI MiniDayZ

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.