Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWWW
Okładka MiniDayZ (WWW)

MiniDayZ WWW

Dwuwymiarowa, darmowa gra przeglądarkowa, stworzona przez fana, a następnie wzięta pod skrzydła przez firmę Bohemia Interactive. Produkcja powstała na kanwie gry survivalowej DayZ, wyrosłej z popularnego moda zaprojektowanego z myślą o strzelance ArmA II.

Akcji | zagraj za darmo | zombie | postapokalipsa | sandbox | 2D | survival | top-down

WWW
Okładka MiniDayZ (WWW)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

21listopada2014

MiniDayZ jest darmową przeglądarkową grą akcji, zainspirowaną legendarną modyfikacją strzelaniny ArmA II firmy Bohemia Interactive. Tytuł został opracowany przez jednego z fanów gry macierzystej i zyskał na tyle duże uznanie wydawców, że zdecydowano się udostępnić go na stronie głównej DayZ.

Ogólne założenia rozgrywki nie odbiegają w znaczącym stopniu od tego, co proponowało nam DayZ. W grze przemierzamy więc znajome tereny fikcyjnej postkomunistycznej krainy zwanej Czarnorusią, którą jakiś czas temu nawiedziła straszliwa epidemia zombie. Wcielamy się w jednego z ocalałych, a naszym głównym zadaniem jest przeżycie w nieprzyjaznym środowisku. W tym celu zmuszeni jesteśmy eksplorować rozległe tereny w poszukiwaniu jedzenia oraz zapasów, niezbędnych do przetrwania. Ze znalezionych elementów tworzymy różne przydatne narzędzia oraz broń, która przyda nam się w konfrontacji z żywymi trupami. To czego musimy się wystrzegać, to inni ocaleni oraz większe grupy zombie, których pokonanie nie będzie już tak łatwe jak eliminacja pojedynczych osobników.

W odróżnieniu od gry macierzystej rozgrywka przeznaczona jest wyłącznie dla jednego gracza, zaś rozwój wydarzeń oglądamy z kamery zawieszonej wysoko nad głową naszej postaci. Oprawa graficzna gry zrealizowana została zaś w charakterystycznej oldskulowej stylistyce, przypominającej produkcje RPG z epoki 16-bitowców. Sterowanie w grze jest proste i intuicyjne, aczkolwiek autor gry odtworzył z dużą pieczołowitością również niektóre mankamenty techniczne oryginału, jak np. niedogodności w obsłudze ekranu ekwipunku.

Aby zagrać w MiniDayZ konieczne jest założenie darmowego konta na stronie dewelopera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI MiniDayZ

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.
Mini DAYZ trafi na urządzenia mobilne w przyszłym tygodniu
Mini DAYZ trafi na urządzenia mobilne w przyszłym tygodniu

wiadomość27 czerwca 2017

Zespół Bohemia Interactive ogłosił, że na początku przyszłego tygodnia ukażą się mobilne wersje Mini DAYZ, czyli gry przeglądarkowej, która odtwarza w formie retro rozwiązania pecetowego DayZ.

Wieści ze świata (Brutal Doom, Broken Age, MiniDayZ) 27/4/2015
Wieści ze świata (Brutal Doom, Broken Age, MiniDayZ) 27/4/2015

wiadomość27 kwietnia 2015

Dziś piszemy o dacie premiery najnowszej wersji moda Brutal Doom, drugim epizodzie Broken Age, który został udostępniony darczyńcom oraz o multiplayerze w MiniDayZ. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

MiniDayZ, Dragon Age: The Last Court, Stormthrone i inne najlepsze gry przeglądarkowe listopada
MiniDayZ, Dragon Age: The Last Court, Stormthrone i inne najlepsze gry przeglądarkowe listopada

wiadomość3 grudnia 2014

Dziś ponownie przyglądamy się najciekawszym grom ubiegłego miesiąca, w które zagrać możecie za darmo z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.

MiniDayZ, czyli darmowe 16-bitowe DayZ
MiniDayZ, czyli darmowe 16-bitowe DayZ

wiadomość22 listopada 2014

Studio Bohemia Interactive udostępniło na swojej stronie darmową grę MiniDayZ. Jest to opracowany przez fana sandbox, który przenosi rozwiązania z DayZ na grunt produkcji w stylu 16-bitowych produkcji konsolowych.

Wieści ze świata (MiniDayZ, Trials Fusion, Total War: Rome II) 21/11/14
Wieści ze świata (MiniDayZ, Trials Fusion, Total War: Rome II) 21/11/14

wiadomość21 listopada 2014

Dziś piszemy m.in. o premierze przeglądarkowej gry MiniDayZ, starcie beta-testów trybu multiplayer w Trials Fusion oraz nowym DLC do Total War: Rome II. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.