Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWWW
Okładka Zombie Lane (WWW)
OkładkaZombie Lane (WWW)

Zombie Lane WWW

Humorystyczna gra społecznościowa o tematyce zombie. Stajemy w obliczu inwazji nieumarłych i próbujemy przetrwać za wszelką cenę naprawiając dom, gromadząc zapasy oraz zdobywając coraz lepsze bronie. Korzystamy również ze wsparcia znajomych z serwisu facebook.

Przygodowe | zagraj za darmo | zombie | MMO | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zombie Lane Premiera WWW

1kwietnia2011

producent: Digital Chocolate wydawca: Digital Chocolate Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Zombie Lane to gra przeglądarkowa wykorzystująca do pewnego stopnia mechanikę znaną z produkcji pokroju FrontierVille, ale wzbogacona o elementy walki z hordami zombie. Akcję obserwujemy ze standardowego widoku izometrycznego.

Stworzony na początku zabawy bohater staje w obliczu swoistej apokalipsy, gdy jego podmiejskie osiedle zostaje zaatakowane przez nieumarłych. Głównym zadaniem staje się przetrwanie tego niespodziewanego ataku oraz odnalezienie żony i psa. Żeby tego dokonać musimy ukończyć szereg zadań, za które otrzymujemy nagrody w postaci między innymi gotówki oraz punktów doświadczenia.

Zlecane nam misje są do pewnego stopnia urozmaicone i obejmują nie tylko eliminowanie zombie za pomocą dostępnego arsenału, ale również gromadzenie porozrzucanych po okolicy rupieci lub uprawianie własnego ogródka pozwalającego na zdobycie pożywienia. Wszystkie wykonywane czynności zużywają dostępną energię, która regeneruje się stopniowo.

System walki jest stosunkowo prosty. Atakujemy wrogów klikając na nich, a jeśli nie uda nam się odeprzeć zombie i nas dosięgnie, to po prostu na chwilę tracimy kontrolę nad bohaterem. Nie wywołuje to jednak poważniejszych konsekwencji. Do rąk graczy oddano stosunkowo bogaty arsenał oraz możliwość tworzenia własnych broni ze znalezionych elementów. Przykładowo, jeśli połączymy rękawice bokserskie z olejem napędowym, to zaczną one płonąć i wyrządzać większe obrażenia z tego tytułu.

Produkcja studia Digital Chocolate posiada standardowe funkcje społecznościowe obejmujące między innymi wymienianie się prezentami ze znajomymi, odwiedzanie ich okolicy czy informowanie o postępach na tablicy w serwisie facebook. Tytuł ten opiera się na modelu free to play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Oprawa graficzna gry Zombie Lane jest bardzo kolorowa i humorystyczna, a zatem nie mamy tutaj do czynienia z klimatem horroru. Twórcy uniknęli także brutalnych scen i krwi – pokonane zombie po prostu znikają.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Zombie Lane: Odpowiednia dla każdego wieku.