Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 czerwca 2017, 12:11

Mini DAYZ trafi na urządzenia mobilne w przyszłym tygodniu

Zespół Bohemia Interactive ogłosił, że na początku przyszłego tygodnia ukażą się mobilne wersje Mini DAYZ, czyli gry przeglądarkowej, która odtwarza w formie retro rozwiązania pecetowego DayZ.

Mamy dobre wieści dla miłośników gier survivalowych. Czeskie studio Bohemia Interactive poinformowało, że 3 lipca na mobilne systemy iOS i Android trafi konwersja Mini DAYZ, czyli gry, która przenosi rozwiązania z pecetowego DayZ na grunt produkcji w stylu tych znanych z 16-bitowych konsol.

Projekt od trzech lat rozwijany jest w formie gry przeglądarkowej i konwersja oparta jest na najnowszej wersji tego tytułu. Co ciekawe, mobilne Mini DAYZ, tak samo jak pierwowzór, będzie produkcją stuprocentowo darmową. Pobierzemy ją bez płacenia i nie znajdziemy w niej żadnych mikropłatności.

Mini DAYZ trafi na urządzenia mobilne w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

Produkcja rozpoczęła żywot jako nieoficjalny fanowski projekt. Spodobał się on autorom pecetowego DayZ tak bardzo, że studio Bohemia Interactive zatrudniło twórcę gry i pozwoliło mu dalej ją rozwijać, pomimo tego, że pozostała w pełni darmowym tytułem.

Zgodnie z nazwą, Mini DAYZ jest uproszczoną wersją pierwowzoru. Gracz wciela się w człowieka próbującego przeżyć w świecie zniszczonym przez wybuch epidemii zombie. Podczas zabawy musimy szukać i gromadzić jedzenie oraz zapasy, unikać konfrontacji z większymi grupami żywych trupów oraz radzić sobie z innymi ocalałymi.

Gra pozwala na samotną zabawę, ale oferuje również tryb multiplayer. Produkcja jest całkiem rozbudowana. Mapa jest bardzo obszerna, gracz ma do dyspozycji bogaty arsenał uzbrojenia, a większość napotkanych pojazdów można wykorzystać do podróży. Nie zabrakło również systemu craftingu pozwalającego na tworzenie własnych przedmiotów oraz mechaniki polowania na zwierzęta dla ich mięsa oraz skór.

Wszystko to ukazane jest w stylistyce retro. Kamera umieszczona jest wysoko nad głową postaci, a grafika przywodzi na myśl 16-bitowe konsolowe RPG-i.

  1. Oficjalna strona gry