Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3
Okładka Beat Hazard Ultra (PC)
OkładkaBeat Hazard Ultra (PC)

Beat Hazard Ultra

Szybka dwuwymiarowa gra zręcznościowa oparta na pomyśle zaczerpniętym z klasycznego Asteroids. Siedząc w statku kosmicznym niszczymy nadlatujące z każdej strony hordy przeciwników i meteorów, które są generowane przez grę poprzez analizę pliku muzycznego wybranego przez gracza.

Zręcznościowe | indie | shoot 'em up

Beat Hazard Ultra Premiera

16cze2011

PC

18paź2011

PS3

producent: Cold Beam Games wydawca: Cold Beam Games

Beat Hazard Ultra to klasyczna dwuwymiarowa strzelanka, która jak wiele podobnych tytułów z gatunku, rozwija pomysły zaczerpnięte z Asteroids. Za produkcję tytułu odpowiada studio Cold Beam Games, dla którego Beat Hazard jest debiutem na rynku deweloperskim.

Jak w podobnych do Beat Hazard Ultra tytułach, w trakcie rozgrywki poruszamy się małym statkiem kosmicznym po dwuwymiarowym ekranie gry. Ze wszystkich jego rogów wyłaniają się przeciwnicy próbując nas zniszczyć strzelając lub starając się uderzyć w nasz statek. Poza zwykłymi oponentami zmierzymy się też z potężnymi bossami. W grze dysponujemy ograniczoną liczbą żyć oraz dodatkowego uzbrojenia, a nasze osiągnięcia w danym etapie przedstawione są w postaci punktów. Zniszczeni wrogowie zostawiają szereg power-upów, które znikają po pewnym czasie, jeżeli nie uda nam się ich zabrać. Poza standardowym laserowym działkiem możemy używać także rakiet, tarczy i potężnego działa. Wykorzystanie tego specjalnego sprzętu jest jednak ograniczone, w zależności od wybranego trybu gry i jej ustawień. Samych trybów jest kilka, w tym survival, w którym musimy przetrwać jak największą liczbę następujących po sobie etapów.

Najciekawszą innowacją wprowadzoną do tytułu jest to, że wykorzystuje on nasze utwory muzyczne do tworzenia kolejnych etapów gry. Silnik tytułu sprawdza tempo, głośność i liczbę ścieżek wybranego przez nas pliku muzycznego (w formatach mp3/wav/aiff/ogg/mwa/flac), które wpływają na liczbę wrogów, siłę ich ataków oraz towarzyszące im efekty graficzne. Poziom dobiega końca wraz zakończeniem się utworu muzycznego.

Poza samotną rozrywką istnieje również możliwość gry w trybie multiplayer przeznaczonym dla dwóch osób, zarówno lokalnie jak i za pośrednictwem sieci. Uzyskiwane przez nas wyniki punktowe zbierane są na tablicach osiągnięć i możemy porównać je z innymi graczami.

Prosta grafika i dwuwymiarowe modele przeciwników połączone są z kolorowym tłem i animacjami, które za pomocą kształtów i zmiany barw, odwzorowują odgrywaną w tle muzykę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Beat Hazard Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Beat Hazard Ultra Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 40 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PS3
PC