Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2009, 12:45

autor: Jiker

Wieści ze świata (MAG, Crackdown 2, Xbox 360) 23/11/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: demo Jurassic: The Hunted, wydłużona beta MAG, Microsoft dementuje informacje o zablokowaniu miliona Xboksów 360, Crackdown 2 w 30 klatkach na sekundę i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: demo Jurassic: The Hunted, wydłużona beta MAG, Microsoft dementuje informacje o zablokowaniu miliona Xboksów 360, Crackdown 2 w 30 klatkach na sekundę i inne. Zapraszamy do lektury.

Jurassic: The Hunted

Do oferty Xbox Live trafiła wersja demonstracyjna gry Jurassic: The Hunted – strzelaniny FPP z dinozaurami w rolach głównych. Umożliwia ona przetestowanie trybu Survivor, w którym odpieramy ataki kolejnych gadzich fal. Produkcja studia Cauldron od trzech tygodni znajduje się w sprzedaży na rynku amerykańskim.

Xbox 360

Kancelaria adwokacka Abington IP planuje pozwać firmę Microsoft. Pragnie tego dokonać w imieniu posiadaczy konsoli Xbox 360 zbanowanych podczas wielkiej akcji przeprowadzonej przed dwoma tygodniami (mówiono wówczas o milionie blokad, lecz Microsoft zaprzeczył tym informacjom, sugerując że było ich zdecydowanie mniej). Przedstawiciele giganta z Redmond nie przejęli się tymi zapowiedziami twierdząc, że ich działanie było zgodne z prawem i regulaminem użytkowania konsoli.

Ikaro

Firma The Games Company zapowiedziała grę wyścigową Ikaro na PC, w której zasiądziemy za sterami ultralekkich samolotów. W grze zastosowanie znajdzie system akrobacji, a poszczególne zawody rozgrywane będą w zróżnicowanym środowisku – pośród kanionów, gór i w miastach. Nie zabraknie także opcji wieloosobowej dla maksymalnie sześciu graczy. Premiera Ikaro odbędzie się w pierwszym kwartale 2010 roku. Gra prezentuje się niestety bardzo ubogo pod względem graficznym – jej oprawę możecie sprawdzić w tym miejscu.

MAG

Firma Zipper Interactive zdecydowała się wydłużenie beta testów sieciowej strzelaniny MAG na PlayStation 3, w której w tym czasie rywalizować mogą drużyny złożone nawet ze 128 osób każda. Oryginalnie ich koniec miał nastąpić w ubiegły piątek, lecz twórcy zadecydowali, że ich dezaktywacja nastąpi dopiero w tym tygodniu. Premiera pełnej wersji gry zapowiadana jest na styczeń 2010 roku.

Wieści ze świata (MAG, Crackdown 2, Xbox 360) 23/11/09 - ilustracja #1

Crackdown 2

Na łamach serwisu VG247 zamieszczony został obszerny wywiad z Billym Thomsonem oraz producentem Jamesem Copem z Ruffian Games, którzy zajmują się developingiem drugiej odsłony marki Crackdown (część #1, część #2). Z rozmowy dowiedzieliśmy się, że gra będzie działać w 30 klatkach na sekundę, a akcja toczyć będzie się nie tylko na powierzchni, ale i w podziemiach – tych ostatnich będzie dziewięć sztuk, po jednej na każdą dzielnicę miasta. Poziom umiejętności głównego bohatera ograniczony zostanie do piątego. W „dwójce” zawarty zostanie również pełnowymiarowy multiplayer z kilkoma trybami zabawy oraz rozbudowana wersja kooperacji. Twórcy myślą już także o części trzeciej – Pacific City po raz kolejny przejdzie w niej dosyć sporą metamorfozę. Nie podali jednak żadnych dat (podobnie zresztą jak w przypadku części drugiej – ta zostanie jednak wydana na 100% w przyszłym roku). Na łamach VG247 znajdziecie kilka nowych zrzutów ekranowych z Crackdown 2.

Wii

Europejscy dystrybutorzy sprzętu Nintendo informują, że Wii odnotowało znaczną poprawę sprzedaży. W tygodniu, w którym na rynek europejski wprowadzono czarną wersję konsoli zanotowała ona 60% wzrost popularności (premiera nowego modelu miała miejsce 6 listopada).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Jade Dynasty

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

The Sky Crawlers: Innocent Aces

Shiren the Wanderer

Gary Grigsby’s War in the East: The German

F1 2009 PSP

F1 2009 Wii

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Przegląd Tygodnia - zombie w kosmosie video magazyn

gry