Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 listopada 2009, 11:14

autor: Cairine

Microsoft blokuje milion konsol Xbox 360

Jak podaje serwis InfromationWeek, Microsoft zarządził „piratoeksmisję”. Rezultatem jesiennych porządków, przeprowadzonych w tym tygodniu na Xbox Live są bany nałożone na właścicieli około miliona przerabionych konsol Xbox 360.

Jak podaje serwis InfromationWeek, Microsoft zarządził „piratoeksmisję”. Rezultatem jesiennych porządków, przeprowadzonych w tym tygodniu na Xbox Live są bany nałożone na właścicieli około miliona przerabionych konsol Xbox 360. Nie pierwszy raz można zauważyć, że firma bardzo poważnie podchodzi do tego tematu. O walce z konsolowym piractwem była już mowa na konferencji w czasie Xbox Fun Day 2009.

„Wszyscy konsumenci powinni wiedzieć, że piractwo jest nielegalne i modyfikowanie Xboksa 360 w sposób pozwalający na grę w pirackie wersje narusza zasady Xbox Live, co skutkuje zablokowaniem konta oraz unieważnieniem gwarancji” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Microsoftu. „Nie będziemy ujawniać konkretnych liczb, ale cały czas podejmujemy działania mające na celu ochronę serwisu oraz przeciwdziałanie przerabianiu konsol, używanych do gry za pomocą pirackich kopii. W związku z naszym zaangażowaniem w walkę z piractwem, wsparciem bezpieczniejszego korzystania i większej ochrony dla 20 milionów członków społeczności Xbox Live, banujemy modyfikowane konsole.”

W oficjalnym stanowisku nic na ten temat nie wspomniano, jednak krok ten zbiegł się z wydaniem Call of Duty: Modern Warfare 2 – chyba najbardziej oczekiwanej gry na Xboksa 360 w tym roku, a której wersje pirackie krążyły po Internecie jeszcze przed premierą. Możliwe, że do tego zabiegu przyczynił się wydawca gry, koncern Activision Blizzard.

Zbanowane konsole nadal pozwalają na grę offline, jednak gracze pozbawieni są dostępu do serwisu Xbox Live, logowania się na swoje konta czy też korzystania z opcji gry przez Internet. Jest to zagranie fair w stosunku do uczciwych, kupujących gry właścicieli konsol. Na nich czeka aktualizacja Xbox Live oraz zapowiadane dzięki niej, nowe możliwości. Już w przyszłym tygodniu, gracze z Wielkiej Brytanii zyskają możliwość korzystania z serwisów społecznościowych Facebook oraz Twitter, a z początkiem listopada ruszyły również testy nowego programu lojalnościowego, Xbox Live Rewards.