Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Shiren the Wanderer (Wii)
OkładkaShiren the Wanderer (Wii)

Shiren the Wanderer Wii

Przedstawiciel gatunku tzw. dungeon crawlerów. Przemierzamy podziemia, staczamy liczne walki z potworami, kolekcjonujemy elementy ekwipunku i awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shiren the Wanderer Premiera Wii

5czerwca2008

producent: ChunSoft wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Shiren the Wanderer w wersji na konsolę Nintendo Wii jest kolejną odsłoną serii gier role-playing, cieszących się największą popularnością w Japonii.

W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad drużyną śmiałków, przystępując do eksploracji rozległych i losowo generowanych podziemi. Znaczną część zabawy spędzamy na staczaniu walk z potworami, wśród których nie brakuje zarówno słabych kreatur jak i potężnych bossów. Tych ostatnich możemy likwidować jedynie dzięki wspólnym staraniom wszystkich członków zespołu.

W miarę wygrywania kolejnych potyczek sterowane przez nas postaci sukcesywnie awansują na wyższe poziomy doświadczenia, podnosząc tym samym swoje umiejętności. Ważną rolę odgrywa także kolekcjonowanie coraz lepszego wyposażenia, wśród którego nie brakuje broni białej oraz zbroi pomocnych w utrzymaniu członków ekipy przy życiu. Gra cechuje się stosunkowo wysokim poziomem trudności rozgrywki, ale pewnym wybawieniem jest bardzo przemyślany system sterowania.

Oprawa wizualna opisywanej wersji na Wii utrzymana została w typowym dla całej serii Shiren mangowym stylu. W przeciwieństwie jednak do wcześniej wydanych tytułów, w których zmagania obserwowaliśmy w rzucie izometrycznym, tym razem otoczenie jest w pełni trójwymiarowe, a kamera często zmienia swoją pozycję. Dużo wysiłku położono także w zapewnienie dokładnej animacji ruchów głównych bohaterów i napotykanych przez nich potworów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Shiren the Wanderer: 12+